Zeitnot Meselesi

Zeitnot’a karşı yapılan bu haksız/gereksiz linçin sebebi nedir sizce? Ben bunu insanların mazluma, olayı ilk anlatan kişiye körü körüne inandıkları için olduğuna düşünüyorum. Biraz ofansif olabilir fakat dünyada, özellikle sanal ortamda azınlık gruplara (LGBT bireyleri vb.), kadınlara karşı pozitif ayrımcılık var. O dediyse kesinlikle doğrudur, suçsuzdur diye bir algı var. Kusura bakmayın ama gerçek bu. SS’lerde Berkay’ın tek bir mesajı olmamasına rağmen homofobiklikle suçlanıyor. Sponsorlar, takım hesabı etiketlenip sövülüyor.
Not: Ayrıca; "SSlerdeki o değilse neden hukuksal konulardan bahsediyor diyenler için: SSlerin alındığı bilgisayar Berkay’ın bilgisayarı.

Uthenara (Şükrü) burada Zeitnot (Berkay)'un kendi arkadaş ortamında bile kullandığı kelimeleri değiştirmeye çalıştığını söylüyor. Bunu görmezden geliyorlar. Olayların içinde olan Furkan (Stomaged) açıklama yaptığında ise “satılmış, yalancı” gibi ithamlarda bulunuyorlar. Peki bu adamlara inanmaları için ne yapmaları gerekiyor?

Berkay’ın açıklamasını samimiyetsiz bulan, avukatına mı yazdırdın diyenler için ise bunu bırakıyorum. Sözleşme bitince her şey açığa kavuşacaktır.

Sizin düşünceleriniz neler? Sizce haksız linçin sebebi nedir? Benim anlattığım gibi mi, yoksa Zeitnot fazla secret hater’a mı sahip? Veya SUP haterları mı?

1 Beğeni

Olay tamamen kitleyle alakalı. İyi adam övmek istemiyoruz, kötü adam dövmek istiyoruz ve “kötü adam” kavramını pek algılamış gibi de durmuyoruz.