Wildcats’in teamfightları inanılmaz iyi oynaması

Kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum. Tam tersi düşünüyorum Ruin’in ormancısı Mojito olsa bu kadar etki yaratamazdı ama Sacre’nin hatta Sacreye de gerek yok. Armut ya da Ragner’in ormancısı Kirei olursa daha etkili olurlar diye düşünüyorum. Kirei > Ruin = Makro game > Mekanik

Koridorlardaki oyuncularda iş yoksa ormancı hiçbir şey yapamıyor. Şuan öyle bir meta var ki kim ejder etrafını iyi oynarsa o takım maçı kazanıyor. Objektifleri, özellikle ejderleri alabilmek için de hem alt hem orta koridorda lane pushlayıp nehiri kontrol etmen gerekiyor. Üst koridora düşen de koridordaki üstünlükten çok takım savaşlarına doğru zamanda, doğru pozisyonda katılabilmesi oluyor. Yani diyeceğim şu, koridorlarda iş yapacak oyuncuları yoksa ormancı hiçbir işe yaramıyor şuan. Ruin taşıyıcı bir top laner idi, Sacre değil. Ruin’e oynarsan maç kazanırsın ama Sacre’nin ne vereceği belli. Sacre’nin ormanında Ning de olsa fb Ruin performansı veremez benim düşüncem. Örnek olarak Armut veya Ragner demişsin, Ragner zaten Ruin tarzı bir oyuncu dolayısıyla Kirei ile Ragner de çok başarılı olurdu. Ama meta top laner metası değil malesef, oyun hiçbir şekilde top laner performansından geçmiyor.

1 Beğeni

Şuan yetenekli top laner metası değil. Lcs’de mesela Ruin ve Broken. Bizim ligde Ragner. Çin’de TheShy. İrelia, Fiora, Jayce oynayan, split push yapıp top openlayan adamlara orn verip safe oynamasını istiyor şuanki meta. Haliyle o oyuncular da performans düşüklüğü yaşıyor.

2 Beğeni

Katılıyorum tabi ama şöyle bir şey var. Bence Sacre’nin gerçek oynayışı bu değil daha fazlası. FB’de bazı sorunlar var. Farfetch, Holy, Mojito, Japone’nin performansı(Ben Japonenin gayet iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum fakat takım içi artık ne yaşanıyorsa şu an o da çok kötü görünüyor.) Sacre şu an çoook fazla underrated bir oyuncu bence. Adam resmen BUR Olia tadında oynuyor gibi görünüyor :smiley: bence daha iyi bir oyuncu bu kadar kötü değil. Bundan ötürü Kirei ile yine iş yapar diye düşünüyorum. Keza sen Ning demişsin :smiley: “Sacre’nin de verebileceği çok şey var fakat takımı onu kötü gösteriyor.”

1 Beğeni

Fiorayı o ikisi ile aynı yerde düşünmek daha zor. Dediğin gibi üçü de splite gitseler de fiora sadece split yapabiliyor (dolayısı ile yüksek 1v1 potansiyeli bruh insanlar bu konuda ağlayınca sinirleniyorum)

BUR Olia gibi oynuyorsa (BUR Ragner de kabul) her türlü underratedlığı hakediyor (ki underrated aslında yanlış kelime, iş yapıyormuş da yeteri kadar kredi alamıyormuş gibi gözüküyor)

Underrated = Oyuncunun değerinin olduğundan daha az değerde olduğu düşünülmesi. ?
Underrated dedim zaten paşam?

Underrated dediğinde gereken değer verilmiyor demiş oluyorsun yani dediğinin tam zıttı

“Sacre şu an çoook fazla underrated bir oyuncu bence. Adam resmen BUR Olia tadında oynuyor gibi görünüyor :smiley: bence daha iyi bir oyuncu bu kadar kötü değil.”
“Underrated = Oyuncunun değerinin olduğundan daha az değerde olduğu düşünülmesi. ?”

“EnGarde
Underrated dediğinde gereken değer verilmiyor demiş oluyorsun yani dediğinin tam zıttı”

Hocam yazdıklarımı dikkatli oku istersen demek istediğim şey ile senin demek istediğin şey aynı fakat sen ısrarla zıttı diyorsun. Bende değer verilmiyor demek istiyorum zaten. Overrated değerinin üstünde değer görmesi, Underrated değerinin altında değer görmesi.

Ben seni hâlâ anlayamadım.

Değerinin altında değer gördüğünü söylemek istemedim ben işte, değerinin düşük olduğunu söylemek istedim, ama overratedtaki gibi gerekenden fazla değer gördüğü de değil. Açıklayacak bir kelime bilmediğim için karıştı. Değersiz demek ise haksızlık olur.

Bence iwc fena oynamıyor. Özellikle hepsi aynı sayfada bulusabiliyor ki bu de tf lerde en mühim olan şey. Genel anlamda iyi geliştiler.Ha 5 maçlık performanslarında geçen yıl sorun vardı bu yıl neler olur mevsim finalerinde göreceğiz.

Diğer taraftan en ciddi rakipleri tabiki Sup. Sup kadrosu iwc ye göre hem sahne hem tecrübe hem makro hem de mikro vs. her anlamda üstün. Aynı sayfada olmayı başarırlarsa tecrübe farkından final geçen yılki gibi olur diğer durumlarda çekişmeli geçecek gibi.

Yurtdışı konusunda da supun gidip belki gruplara kalamadan kalsa da(0-6) donmesindense iwc nin gidip korkusuzca oynamasını tercih ederim. Tabi öğrendikleri herşeyi en iyi şekilde uygulayıp korkmadan en iyilerini yapmalılar. Geçen yıl gitmiş olanlar hep korkak oynadığı için maç sonunu getirmediğini düşünüyorum. Yoksa FB ssg yi her türlü almıştı tek tfde kaybettiler. Selametle …

Bak aklıma ne geldi :smiley: Şimdi SUP’un kadrosu TCL’e göre hem sahne hem tecrübe hem makro hem mikro vs. her anlamda üstün ya hani, diyelim ki Worlds’e gittiler. TCL’e göre üstün olduğu tüm özellikler biraz önce saydıklarımız Worlds’de hiçbir işe yaramayacak çünkü Worlds’e giden Vietnam, LCK, LEC, LCS, LPL gibi takımların da oyuncularında bu özellikler çoğunda olacak. Bence dediğin gibi düşündüğümüz gibi IWC’nin aynı sayfada buluşuyor olması beni baya cezbediyor. Bilmiyorum ama ben Worlds’e IWC gidecek ve başarı elde edecek diye hissediyorum hayırlısı :slight_smile:

1 Beğeni

sup bu sayılan alanların hangisinde üstünlük gösterdi hala split başı kağıt üstü kadroya göre yorumlar yapılıyor komik cidden. serin kaori ferret suptaki rakiplerinden mikro anlamda geride yani ajsdfadsa tflerde çok iyi olmaları gerçekten süper bi özellik diğer hiçbi takım bu split onlar kadar uyum yakalayamaz artık. ama sadece tfleri düzgün oynayıp oyun kazanmıyorlar bireysel yetenek olarak suptan geri kalır bi lane yok. sadece tecrübe konusu var elle tutulur o da normalde overrated bi konu ama iw gibi çok az sahne tecrübesi olan takım için sıkıntı yaratabilir. bunu aşmış olarak gelirlerse supun şansı %20lere kadar iner benim gözümde

Ben de sadece toparlanirsa Supun durumunda da bahsettim . Aynı şekilde supun oraya gidip hiçbir işe yaramamasindansa iwc nin gidip korkusuzca savaşmasını tercih ederim demiştim :slight_smile:

Abi zaten kesin Sup alır demiyoruz toparlanirlarsa alabilir. Kağıt üstü kadro yorumu yapmıyoruz , iwc geçen splitde aynı şekilde geldi finalde 3 0 yenildi. Yani final de 5 maçta işler değişebiliyor . Supun bu oyunla world’s e gitmesindense iwc nin gitmesini tercih ederim ben de

Neden ıw ile tüm sezon boyunca hiç aynı sayfada olamamış ikna edici 1 galibiyetleri bile olmayan son haftaya kadar playoff yapacagı bile kesin olmayan bir takımı kıyaslıyorsunuz ki. Lig ortada sonuçlar ortada burada tartışılması gereken ıw gal finali olabilir ancak. Bu arada starscreen hala bana guven vermiyor ıw nin playofflarda zayıf karnı olabilir.

Acık konusalım GAl’ın ne SUP ne IW’nin karsısında durabilmesine imkan yok 1 maç alırlarsa şükretsinler bu 2 takımdan GAL yarı finalde elenir SUP IW finali olur muhtemelen 3-2 IW veya SUP

Finallerde kim nasıl oynuyor görürsün, hikayeden sallamıyo herkes yorumunu yapıyor. Sana göre durum böyledir ama biz de diğer ihtimallerden bahsediyoruz yoksa final yapmanın da amacı yok o zaman direk 1.bitiren samp diyelim

Sup un bu oyunla Worlds e gitmesınden derken. Hocam sup - ıw macını bı daha izler mısın. Tüm makro oyunları sup yaptı, 6 7 k öne gectiler. Ama komp farkından kaybettiler. Yenıldı dıye aşırı gömüyorsunuz

Dogru SUP’un oyun tarzı oturmamasına ragmen at gozluklerını cıkarıp ızleyın artık adamlar kaybettikleri oyunlarda bile en az 3-4k gold lead alıyorlar ilk kuleyi hep SUP alıyor harita kontrolu her zaman onların kaybettikleri tum maclarda TF’lerde uyumsuzluktan dolayı kaybediyorlar laneleri kaybedipte stomp yedikleri 1 maç yok