TOP 10 Rock veya Metal şarkıları

Ben rock dinleyicisi olarak yapıyorum kendi Top 10’imi (Umarım imla kurallarına uymuşumdur)

1- Don’t Stop Me Now
2- Bir Sevmek Bir Defa Ölmek Demekmiş
3- Losing My Religion
4- Bohemian Rhapsody
5- Nothing Else Matters
6- Enter Sandman
7- Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer
8- Stairway To Heaven
9- Smoke On The Water
10- T.N.T.

Metal sevmem ama beğendiğim 2 tane şarkı Bück Dich ve Can You Feel My Heart, eklemeden geçemiyeceğim, Krank’in Tornado Of Souls yorumu müthiş.

Arkadaşlar biri diğerinden iyi demiyorum benim dinleme zevkim böyle, sizin Top 10 listenizi görmeyi çok istiyorum :slight_smile:

2 Beğeni
  1. Radiohead - You and Whose Army
  2. Green Day - Boulevard of Broken Dreams
  3. Iron Maiden - Dance of Death
  4. Jack White - Love Is Blindness
  5. Joy Division - Love Will Tear Us Apart
  6. Metallica - Nothing Else Matters
  7. Nirvana - The Man Who Sold the World
  8. Queen - We Are the Champions
  9. Scorpions - Wind of Change
  10. The Animals - House of the Rising Sun
  11. The Beatles - While My Guitar Gently Weeps
  12. The Cranberries - Ode to My Family

1. Cem Karaca - Namus Belası
  2. Umut Kaya - Mevsimler Geçerken
  3. Özdemir Erdoğan - Gurbet

Listemi 12 yabancı, 3 de Türkçe eserle 15’e tamamlamak zorunda hissettim. Aslında bir rock müzik dinleyicisi değilim. Şans eseri denk geldiğim ve çokça sevdiğim bu parçaları derleyince böyle bir liste çıktı ortaya. Ama ileriki bir zamanda kesinlikle rock’a dalış yapmak istiyorum :slight_smile:

Listenin ilk sırasındaki You and Whose Army, en favori parçam olur. Bu yüzden en tepeye onu yerleştirdim. Geri kalanlar arasında net bir ayrım yapamadığım için onları alfabetik olarak sıraladım.

Bu arada bildiğim kadarıyla Love Is Blindness bir U2, The Man Who Sold the World ise bir David Bowie parçası. Listemdeki yorumları, orijinallerine göre daha çok sevdiğim için onları yazmayı tercih ettim.

2 Beğeni

1- Chop Suey

gerisi önemli değil.