SUP'un grubu hakkında

"Papara SuperMassive, Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması’nda A Grubu’nda mücadele edecek.

Temsilcimiz bu grupta MAD Lions, Team Liquid, Legacy Esports ve INTZ ile karşılaşacak."

B grubuna kıyasla daha fazla Win alabileceğimiz bir grup gibi görünüyor sizin düşünceleriniz nelerdir?

Her şeyin bolulu’nun formuna bağlı olduğunu düşünüyorum.

Genel olarak düşüncem MAD ve TL’i yenebilecek güçteyiz. Güzel bir oyun geçirirsek ikisinden birini yeneceğimizi düşünüyorum.

Tabi bunun gerçekleşmesi biraz Bolulu ve Kakao’ya bakıyor. Ses bir-iki, hoot gibi içeriklerden gördüğüm kadarıyla Kakao oyun içerisinde diyaloglara fazla katılmıyor ve konuşmuyor. Çok donuk gözüküyor. İletişimi daha güçlü olursa bahsettiğim iki takımdan birini değil ikisini de yenebiliriz. Bolulu özelindeyse takımı destekleyici rolde oynaması daha mantıklı geliyor bana. Taşıyıcıyı da güzel oynuyor. Takımı destekleyici rollerde daha iyi oynuyor. Worlds de güvenli olan tercih Bolulu’nun destekleyici şampiyonlar tercih etmesi olabilir.

Bence diğerleri çok konusuyor da olabılır. Ortamda bir kargasa var, kimin ne dediği anlasılmıyor. Kore ve çin liglerinin konusmalarını da dinliyorum onlar da daha yeri geldıkce konusuyor, ve daha anlasılır

Diğer grupta olsak daha kolay olurdu her şey ama sıkıntı değil. TL VE MAD yenme ihtimalimiz yok. Playoff için PSG ile mücadele edicez. Zaten ana gruplara kaldıktan sonra 0 çekip eve döncez. En azından Zeitnot son yılında Dünya kupası gruplarında tecrübelenip emekli olur. En azından gruplarda 0 çekmek bir başarı olarak görülür ve SUP oyuncularına küfür edilmez diye düşünüyorum. 3 haneli iq sahibi bireyler karşı takımları göz önünde bulundurup yorum yaparsa Türk E-sporu açısından çok büyük bir gelişme olacaktır.

Benim gördüğüm şu. Ne zaman Worlds’e gitsek ya da MSI’a rakiplerimiz her zaman bizi çok iyi araştırıyor güçlü ve zayıf yönlerimizi anlıyor ve buna göre bir oyun kuruyor. DWG de olsa FW da olsa Phong Vü Buffalo da olsa hiçbir şekilde hafife almıyorlar. Koskoca DWG, Brezilya temsilcisine karşı Draven saygı banını atıyor ama bunu biz yapmıyoruz. FW Karsa’ya karşı Lee Sin saygı banı atılmıyor. Olayın bir yüzü de şu TCL’de takımlar rakiplerinin hatalarını değerlendirmekte bence çok iyi değil diğer bölge takımları bunu iyi yapıyor. Demem o ki adamlar SUP’u çok iyi analiz edecek. Bolulu ya da Armut’un bir açığını görüp oradan saldırıp kolayca yenilmek istemiyorum. İnşallah SUP da SUP gibi oynar eğer oynarsa ne TL ne MAD kolay bir win alamaz bizden. Gruplara kalırsak win alabileceğimizi pek sanmıyorum ama hayırlısı.

Yenme ihtimalimiz yok demek kaybetme ihtimalimiz yok demekle eşdeğer bir şekilde mantıksız. Maçlar Bo1 olduğundan dolayı herkesin herkesten maç çalma şansı var. İkinci olmak için çabalamak her zaman daha kazançlı olacaktır. Sonuçta B grubundan rakibimiz PSG Talon ya da UoL olacak. Talonun iki Koreli oyuncusu gelemiyor, nasıl bakarsan bak tam güçte olmayacaklar. UoL içinse LCL finalini izle anlarsın.

@Joseph Eleştirilerin fazla keskin değil mi? TL ve MAD’in oynayışlarına göre bizim o takımlara karşı galibiyet alabilme ihtimalimiz var. Yani neye göre yok diyorsun merak ettim? Bizden güçlüler mi? evet güçlüler. Bireysel olarak baktığında bizim iki oyuncumuz onlardan çok daha tecrübeli. Zeitnot hariç diğer iki oyuncumuzda genç ve hevesli. Nasıl bu kadar net olabiliyorsun gerçekten çok merak ettim? Sup g2’yu yenmişti hatırlarsan. FB’nin galibiyetlerini de unuttun galiba. Bölgemizin şartları ve bazı eksikliklerden dolayı na ve eu ile kafa kafaya gidemiyor olmamız onları yenemeyeceğimiz anlamına gelmez. Kaldı ki eu ve na takımlarının ilk 2 sırası hariç hepsiyle rekabet edebileceğimizi düşünüyorum. Son yıllardaki çabanın üstüne biraz daha efor ile ilk iki sırasıyla da rekabet edebilecek seviyeye çıkacağız.

1- Diğer grubun ne gibi bir avantajı var da o grupta olmayı daha kolay buldun?
2- Yenme ihtimalimiz yok? TES’i bile yenme ihtimalimiz var %50. İhtimal ya yenersin ya yenilirsin %50 dir.
3- Gruplarda 0 çekmek başarı değil bizim için. 1 win aldığımız zaman başarı sayıyoruz.
4- Bu kadar karamsarlık nerden? TL’in maçlarını izlemiyorsun herhalde? Makro anlamda onlar da çok trollüyorlar? Sen NA’yi gözünde çok büyütmüşsün. Bizden iyi olabilirler ama aramızda da dağlar yok. BB gitti 1 sene sonra şampiyon oldu. Closer gitti adam makro anlamda resmen farklı bir boyut kattı NA bölgesine. Closer’ın yorumladığı TSM maçlarını aç bir bak Flyquest’in Liquid’in TSM’in yaptığı basit hataları açıkça dile getirdi. Biz de bu tarz hatalar yapıyor olabiliriz. Bu yüzden aramızda dağlar yok. Bizden iyi olabilirler. Kağıt üstüne bakarsan 5Ronin’i herkes 9. 10. ya koyuyordu adamlar finalde 3 2 kaybettiler hatırlatayım bunu sana? Hiçbir şey belli olmaz.

SUP’un grubundan çok, PSG’nin grubu daha iyi oldu. Liderlik olma şansı çok düşük.

Genel olarak buradaki dusuncelere katılıyorum.

Ayrıca Supun yeni bir şey de hazırlamasının daha mantıklıtikli olduğunu düşünüyorum.
Mesela Armut hep zayıf taraf olarak görülüyor ama bu adama istediği tasiyicili bı comp kurulursa işleri değiştireceğini düşünüyorum.

Bolulu bunu sadece Zoe ile yapıyor ve yüksek ihtimal ban çekecek. Bot zaten istediğini alıp oynayabiliyor. Sadece aktif bir Kakao izlersek herşeyin daha güzel olacağına inanıyorum.

TSM bunu yaptı BB’ye irelia verildi jayce verildi işe yaradı

aynennnn kankaaa %1 yenme ihtimalimizzzz var . 400 iq , çok zekisiniz kankaaaaaaaa . SUP grubu lider bitirebilir sonuçta buda ihtimal dahilindeeee . aynennnnnn kankaaaaa , anladımmmmmm abbbbbbbi. boş yorumlara cevap vermiyorum artık bu sitede , çok fazla boş üye var…

Fikirlerine önem vererek seni ciddiye aldım. Neden böyle düşündüğünü açıklamak yerine bu yorumu yapmışsın.

3 Beğeni

Forumdan bir tek hücreli daha eksildi. :smiley:

2002’de Windows Msn’den her oturum üyeliği alan çocuklar, xD, slm, nbr, jojuk, olm, yhaa, gibi insanı çileden çıkaran tipler doldurmuştu ortalığı. Onların devamı gibisin kardeşim. Şu tipe bir bak ya.

Senin yorumuna cevap vermediğim halde neden üzerine alındın anlamadım neyse. Ben 2 mesajımda da kimseye hakaret etmedim.“tek hücreli , aptal , vs.” yazmadım.

1-Türkler olarak tartışma kültürümüz yok . En tepeden en aşağıya kadar.
2-Saygı göstermiyor kimse kimseye.

bu nedenler beni üzüyor ve duyduğum üzüntü neticesinde ve bu olayları protesto niteliğinde bir mesaj attım.

Konumuza gelecek olursak ; G2 yendiğimiz zamankinden çok daha gelişmiş bir şekilde karşımızda . MSİ Şampiyonu ve Dünya Kupası finalisti. Ayrıca caps , 2 defa üst üste Dünya kupasında final oynadı. LEC takımlarını domine ediyorlar ve üst üste her mevsim ligi kazanıyorlar. TL ise LCS takımnlarını domine etti yıllarca ve sadece ormancı değişikliği nedeniyle bu sezon biraz tökezledi fakat Broxah takıma uyum sağladı gibi göründü son mevsim. Ayrıca maçlarını 3-2 kaybetti yani ezici bir üstünlükleri yok karşı takımların. Mad Lions ise geçen mevsim G2’yu 3-2 yenmiş bir takım ve Mojito onlara karşı scrim atarken ciddi oynadıkları zaman FB’yi ezip geçtiklerini söylemişti yayında. Bu nedenlerden dolayı onlara karşı maç alamayacağımızı düşündüm ve yorumlarım bu yüzden bu kadar kesin. Zaten bu tartışmayı sürdürmemizin bir anlamı yok çünkü haftaya ne olup biteceğini herkes görecek…

Forumdan bir tek hücreli daha eksildi.

Bu da yanlış. Senin yaklaşımın da yanlış.
image

Tartışma kültüründen kastını anlayamayım. Ben görüşümü paylaştım. Sen de paylaştın. Sonrasında sana neden öyle düşündüğünü sordum? Senden fikirlerinin sebebini anlatmanı beklerken o mesajını okudum.
Kaldı ki bence protesto ediş şeklin de çok sağlıklı değil. Bu şekilde kimseye derdini anlatamazsın veya neye kızdığını açıklayamazsın. Tabii bu benim düşüncem.

@Atakan benim @Joseph’in yaptığı yorumla alakalı bir söylemim yok. Sadece şöyle bir şey var. Burası bir forum, yani belli bir konu hakkında düşüncelerimizi belirttiğimiz, karşılıklı bir seviye çerçevesinde tartıştığımız bir ortam. Böyle bir ortamda isek bu ortamın şartlarına uygun olarak burada bulunmamız gerekiyor. Evet belki benim söylemim yanlış. Doğru, buna kesinlikle katılıyorum. Yalnız benim eleştirdiğim nokta hatta eleştirdiğim bile demeyeyim hakaret ettiğim nokta yorumu yapan kişinin yorumundan çok kendisi. Çünkü bu bahsettiğimiz ortamın şartlarına uyum sağlamamış saçma sapan tartışma seviyesi dediğimiz seviyeyi bırakmamış çocukça, bana göre aptal, saptal hareketler yapmış resmen şu ortamın içine etmiştir. Bu adama karşılık benden de düzgün bir yorum beklemeyin. Bu forumda oyunculara balon dendiğini gördüm. Esporin ekibi olarak tartışabilirsiniz fakat bir oyuncuya balon diyemezsiniz demediniz? Bunu demekte insanlar özgür ise benimde burada yorum yapan insanlara tek hücreli deme hakkını kendimde buluyorum. Eğer bir kısıtlama getirilecekse bu spesifik olmasın balon diyene de uyarı yapın bana da uyarı yapın keza bu tarz saçma sapan ortamın seviyesini düşüren @Joseph gibi insanların yorumuna da uyarı yapın o zaman. Bu da benim fikrim.

Geçen sene Flamengoya MSİda da OPL temsilcisine yenilmiş takımlarımız var niye herkes kesin konuşuyo?