SUP Balon Demiştim

Bir önceki Sup analiz yazımda uyumlu olmadıklarını, yanlış oynadıklarını söylemiştim. Bunun iki sebebi var:
1-Kadro olarak maalesef oyunu bilmeyen yorumcularımız tarafından abartıldığı kadar iyi olmamaları
2-Koç ekibinin özellikle Pades’in yeterli olmaması
Sup eğer mevsimi sonuncu bitirmek istemiyorsa koç ekibini değiştirmeli destek ve üst koridor bulmalı. Üst koridora kendi kendine yetebilen şımarık olmayan takım oyuncusu, desteğe de ölmekten korkmayan evcil hayvan gibi ne emredilirse yapacak düşük seviye bir oyuncu.

1 Beğeni

Ban pickleri kötü bide dağınık kafadarlar lig sonu FB ile final oynarlar kim kazanır bilemiycem ama hem armut hemde dumbledoge yeterli oyuncular.

Bence kendilerini çok üstün görüyorlar bı ciddiyetsizlik var gibi görünüyor ligde değil de scream atiyorlarmis gibi

hala bahane üretilmeye çalışılıyo takım dökülüyo oğlum görmüyo musunuz. supta isimleri kapatın bi izleyin bakalım ligin en uyumsuz takımı en kötü makro yapan 3 takımdan biri. geçen sene kötü başlayıp toparladılar ama wolf frozenla toparladılar. dumble boluluyla zor

2 Beğeni

Hala ve hala SUP’un balon falan değil, bu ligin üstünde olduğunu düşünüyorum :slight_smile:

Neden hala görüşümün değişmediğini söyle açıklayayım: SUP ilk kurulduğunda Naru, Dumble, Thaldrin, Stom ve doğru hatırlıyorsam Achuu’lu kadro ilk haftalarda ne yaptığı belli değildi ve üst üste mağlubiyetler alıyordu ama Hatchy geldikten sonra ligi süpürüp şampiyon olmuşlardı.

Ben sorunun gene o zamanki gibi oyunculara verilen yanlış roller olduğunu düşünüyorum. Bu durum pick-ban’a da yansıdığı için dk 15’te ilk kule + 3k önde olan takım ne yapacağını bilemeyip bir anda trollemeye başlıyor.

Takım içi roller dedik o zaman koç ekibinden başlayalım. Pick-ban’da SUP’un ne yaptığını anlayan var mı? Bu first pick Sett’in amacı nedir? Aurora’ya yenildikleri maçta gene Sett, Naut ve Leona vardı. Senna yerine MF, Gragas yerine de Olaf… O maç yakın bile geçmemiş ve bu seçimlerin hiçbirinden verim almamışken neden hala benzer comp. zorlanıyor? Hele ilk seçim Soraka’yı görüp “biz gene bildiğimizi oynayalım” demek bence gerçekten akla mantığa sığmıyor. Beşiktaş’ın formülü belli “savaşlar uzarsa Soraka kazanır”. Bunu da bağıra bağıra yapmalarına rağmen Pades duymak istemeyince sonuç baştan belliydi :slight_smile:

Bence oyuncular da oyun planı ve rollerde bir şeylerin yanlış olduğunun farkındalar ve bu yüzden o troll ötesi başlatılan savaşları görüyoruz.

Uzatmadan: Evet SUP’un ciddi sorunları var, ancak -öyle ya da böyle- bunlar çözüldükten sonra ligin üstünde olduklarını bence gösterecekler.

SUP balon değil. Meta competetiveliğe açık değil. Eskisinden daha kolay snowball oluyor, maç tek yöne kayıyor. Objektif kontrolü daha ön planda. Oyuncular ne denli yetenekli, tecrübe sahibi olsa da rifte geçmeden metayı iyi çözümlemek gerekiyor. Burada meta pickler yanında comp uğruna off-metaya yönelmek bir hayli riskli. Zaten oyununun şu anki ana çarkı drakeler.

Taşıyıcı destek dumble yine taşımış heralde :slight_smile: haftaya da bi pyke alır kendimize geliriz :slight_smile:

1 Beğeni

Bazı insanlar düzeltiyorum çoğu insan sadece e sporcuların isimlerine bakarak yorum yapıyor üstüne bir de savunuyor işte bugün de gördük analizin gözün nizamın önemini SUP a direk kupasına verin diyenleri

Ağa haklısınız evet ama oyuncuların potansiyellerini de biliyoruz sonuçta

Oyuncular iyi değil işte abi bunu kabul etmiyor kimse Armut ve Bolulu problem şuan Stom yıllardır istenileni vermiyor ekstrası yok diyelim bence nişancı dışında net müthiş kalite diyeceğin adam yok

1 Beğeni

Fenerbahçeliyim ama objektif bir yorum yapcak olursam; Bence de Armut vasat bir oyuncu ama kadro kalitesi olarak şuan ligin en üstünde onlar var. Bence kadro kurarken oyuncuların oyun stilleriyle alakalı hatalar yapmış olabilirler. Uyumsuz gibi görünüyolar. Ve koç ekibi kesinlikle yetersiz.

2 Beğeni

Kadro kalitesi olarak kağıt üstünde en iyi onlar görünüyor evet ama lol bir takım oyunu ve takım uyumu yakalamak gerekiyor Armut ve Dumble yanlış tercihler bakın görün yarı final elenir bunlar final bile göremeyebilirler

Bence balon değiller final başından beri belli sadece kağıt üstünde IW baya potansiyelli gözükse de o potansiyellerini gösteremeyeceklerini belli ettiler. Bence SUP hala ligde rakipsiz makro oyunlarına kötü vs. demiş yukarıdaki arkadaşlar ama kendinden güçsüz 2 rakibe karşı Nautilus mid oynarsan böyle olur. Bence tamamen koç ekibinde problem var ya da takımca bir şeyler denemek istiyorlar. Solo lanelerinde 2 tane hasarı düşük şampiyonla oynarsan bu takım G2’da olsa kazanamazsın maçları. Hele son maçta Zeitnot arkada 30 sn boyunca vurmasına rağmen 1 kişi alabildiler sadece. Sezon 4 deki gibi önde 4 tank arkada adc vursun metasını düşündüysen maçtan önce keşke Zeitnot’a Senna değilde Jinx,Kog verselerdi anlamı olurdu belki.

1 Beğeni

Bu SUP’un daha önce de başına geldi. 2016’da ilk kurulduğu mevsimde, 8 Galibiyet 6 Mağlubiyetle bitirmişlerdi. Yeni bir takımdı ve yine yıldızlardan oluşuyordu. Uyum sorunu çıkmıştı. Şu anda da sorunları var ama daha önce çeyrek finalden, finale çok iyi yükselmişlerdi. Yeteneklerini kaybetmiş değiller. Sadece ne yapacaklarını bilmiyorlar. SUP’un şu anda balon olduğunu söylemek bence hala erken konuşmak olur. Çünkü gerilerden gelebilen bir takım. Hiç umudum yok şu performansla ama göreceğiz. :frowning: :frowning: