Pades sizce?

2 mevsimdir kağıt üzerinde ligin en iyi kadrosunun başında olan, sırasıyla Turkinator ve Enatron’a final kaybeden Pades sizce başarılı mıdır? Bu sene geçmiş mevsimlere göre zayıflayan lig’de takımını şampiyonluğa ulaştırabilir mi?
Buyrun tartışalım.

pades çöpün tekidir.fenerin başındayken atıp tutuyordu yok herşeyimizi göstermedik,yok playofflarda farklı olacağız.bu adam yetersiz,onun zamanında koç olmadığı için çaycıyı koç diye takımın başına geçirdi fener.hala koç kalabilmesi başlı başına başarı.ancak danışmanlık edebilir takımlara koç ekibinin başında olması başlı başına hata.

2 Beğeni

Padesin kötü bir koç olduğunu düşünmüyorum 1907 FB de neler yaptığını biliyoruz 2019 kış mevsiminde kadro olarak FB kesinlikle daha üstündü Yaz mevsiminde eşit gibilerdi Royal ile ama Enatron’un daha ağır basmış olması padesi kötülemez kendini biraz daha geliştirmesi gerekiyor sadece bence iyi bir koç

Koçun sandığınız kadar büyük bir etkisi yok oyun içinde. Pick ekranında fikirlerini belirtir son kararı verecek kişi yine oyunculardır. Oyuncuya istemediği hiçbir şampiyonu hiçbir koç oynatamaz. Metaya çalışır, diğer region lara bakar, hangi match uplarda hangi picklerin ne avantajı olduğunu belirtebilir, gerisi oyuncuya kalmıştır. Oyundan bağımsız olarak ise ev içinde analiz, coaching kısmında ise yaptığı analizler, yayınlarda da izlediysen oyuncular da kimin neyi neden yaptığını farkedebiliyor. Koç sadece oyuncular çalışabilsin diye diğer maçları takip ediyor oyuncuları zamandan tasarruf ettiriyor, önemli yerleri onlara belirtiyor. Koç kısacası takım içinde orta noktayı bulmada önemli. Eğer bir takımın oyuncuları maçı kazanamıyorsa bunun koçla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum, o gün o takımın oyuncuları kötü oynamıştır, hepsi bu.

2 Beğeni

Oyuncularla ilişkileri dışarıdan üst düzey gibi gözüküyor, bence iyi bir koç.

elinden geleni yaptığına ve tcl ortalamasının 2 gömlek üzerinde olduğuna inandığım koçtur.

Koçun iyiliği ve kötülüğünü bizden çok oyunculardan dinlemek lazım sonuçta oyuncularla ilişkisini, maç analizlerini biz bilemeyiz.

2 Beğeni

Takımı şampiyonluğa ulaştırabilir mi bilmem ama geçen yıl askere gittiği dönemde Supermassive’in nasıl dağıldığını gördük, o askerden döndükten sonra takım biraz olsun toparlanma sürecine girmişti. Evet 2 yıl önce 2 mevsimi birden kazanan Sup kadrosunun üzerine koymasına rağmen 2 finali de kaybetti, net bir koç hayal kırıklığıydı tüm sene ama takımda 2 koç vardı, hangisinden dolayı bu kadar sorun olduğunu bilmek için takım içinde olmak lazım.

2 Beğeni

Diğer koçu o getirdi.şu ana kadar hiç bir oyuncu padesin iyi olduğunu söylemedi.feneri kapi disari attiği türkinatör bile bu pades leşinden 2 kat daha iyidir.bu adam analistti adami koç diye takimin başina koydular hayvani kadro ve çalişma şartlarin en üst düzey olmasına rağmen başarisiz oldu.beğenilmeyen ireanin hem supta hem counter logic gaming’de yaptiklari ortada.bu adam sup’un çok altinda.kendisi esporcu geçmişi bile yok.bu adam ne anlar koçlultan.oyunculuk tecrubesi olmayan insan koçluk yapması çok zor.sup’un bu adami tutmasi yanlis.

Nasıl kimse demedi fenerin o döneminden çıkanlar sürekli en iyi Türk koç dediler adama ve hâlâ da adam böyle övgüleri topluyor. Bende yok röportajlar ama @Ebola veya başka bir esporin üyesinde vardır.

Turkinator kötü bir koç ancak kimse Scouting’ine laf edemez. Adam blue ve bolulu’yu buldu. FB akademi de yine şampiyon oldu. Ruin korede olduğundan onu deneme şansı olmamıştır ancak Ruini istemesi de yine iyi çünkü avrupada iyi perfromans göstermişti sonuncu olmasına rağmen. Ancak 2. split her şeyi batırdı.

Doğru bu arada, öven isimler sadece oyuncular değil. Halpern, Hetze gibi iyi analistler de övdü. Bursa’da ve FB’de yaptığı iş harbiden takdire şayandı.

Pades ne ara bursadaydı olm

Benim hatam ya, Tükinatör ile iligli 1-2 şey görünce onun hakkında konuşuyorsunuz sandım, pek konuya bakmadım.

Aslında çok iyi bir koç. Koçu sadece pick ekranından veya şampiyonluk sayısından yargılayamazsın. Pick ekranında seçimleri koç tek başına belirlemez, oyuncularla konuşarak ortak karara varırlar, hatta son karar yine oyuncuya aittir. Yani oyuncuya bir şampiyonu zorla oynatamaz. Koçun görevleri baz alındığında iyi bir koç olduğu gözüküyor.Oyuncular ile iletişimi iyi, rakibi iyi analiz edip (analist ile tabi) onlara karşı iyi plan yapan, özet olarak görevlerini iyi yerine getiren bir koç. Belki çok fazla kupası yok fakat takıma katkıları iyi. Zaten iyi olmasa büyük takımlar da görev alamaz. 1907 Fb döneminde 1 TBF şampiyonluğu, 1 de ikinciliği var ki kötü değil. Sup döneminde ilk mevsim gayet iyiydi takım fakat Fb beklenmedik şekilde çıkış yaptı ve ayrıca Ruin fena smufledi ligi. Yaz mevsimindeyse az bir süre takımın başında değildi. Döndükten sonra takım kendine geldi ve çıkış yaptı tekrardan. Finalde 3-2 kaybettiler. Bence biraz şansızlık oldu fakat bu tamamen takımla alakalı.

Adam plat elo oyuncusu hala burda iyi koç diyen var espor tecrübesi yok birşeyi yok .birde ruin smurfledi şanssızdı diyenler bu elemanin frozenin smurflemesi sayesinde şampiyon olduğundan haberi yok sanırım.ruin smurfleyince turkinator iyi olmuyor ama frozen smurfleyince padleş iyi oluyor.kocaman bütçe var altında kendisine tanınan şans organizasyon kimseye tanınmıyor ve buna rağmen başarisiz oluyor.ayrıca iyi olmasa sup’ta olmazdı diyen arkadaşlar tcl’de koçluk yapmanin ahbablik,arkadaşlik ilişkileriyle olduğunu dahi billmiyorlar.

Herhalde sen direk sup haterisin ne zaman görsem supla ilgili bir şeye laf atıyon, kardeşim bize inanmıyorsan aç röportajları izle.

1 Beğeni

En iyi Türk koç kesinlikle

yurt dışı gibi koç ekibi olsa pades koç ekibinde iyi bir isim olabilir ama tek başına yeterli değil gibi çünkü koç ekibinin yapması gereken tüm şeyleri adam tek başına yapmaya çalışıyor gibi hissediyorum dışardan.

1 Beğeni

Aynen sup hateriyim. turiyenin en buyuk organizasyonu en iyi kadroya sahip olmasina rağmen 2 splittir boş geçiyor ve takimin başinda ki koç’un yetersiz olduğunu söylüyorum.öff cidden ne kadar büyük bir hatermişim ya.

2 Beğeni