MSI 2020 OLCAK MI OLMAYACAK Mı?

Arkadaşlar selam,
Bu sene MSI olcak mı olmayacak mı yoksa daha ileri bir tarihde mi olacak bilgisi olan var mı?

Veya bunların dışında son olaylara göre sizce ne zaman olur?

Açıklama yapılmadı ne zaman olacağı belli değil

Ya bence zamanı gelince olur. Çünkü LPL bile turnuvayı online bir şekilde devam ettiriyor. Herhangi bir bölge olmadan da MSI yapmazlar.

1 Beğeni

Evet LPL bitince yaparlar ertelenir normalde mayısta oluyordu haziranda yapabilirler.

2020’i bilmem ama 2021 taş ve sopalarla olacak.

1 Beğeni

MSI’ın olacağı kesin olarak belirtildi, şu an lokasyon belirli değil sadece. O da Korona bulaşmamış ülkelerden biri olur ve eğer biz bulaşmamış kalabilirsek %90 ihtimalle bize verilir.

Leaguepedia’da 9 mart’da LPL’in 2.haftası başlıycak diye gösteriyor.Doğru mu bu?

1 Beğeni

Doğru, 19 Nisan’da da bitmesi planlanıyor. LPL, MSI için bir engel olmaktan çıktı, şu an tek sorun LCK

2 Beğeni

Lpl i tekrardan planladılar ama bu seferde lck ara verıldı tıpçılar göreve olacaktır gibime geliyor ama salgının boyutu artarsa ıptal olur

1 Beğeni

Ben MSI’ın bu sene büyük ihtimalle iptal olacağını düşünüyorum. Şu an organizasyonun oynanabileceği güvenli ülke sayısı çok az. Güvenli bir yer bulunsa bile o ülkenin corona virüsün yoğun görüldüğü ükelerden gelecek takımlara vize vermesi nasıl mümkün olacak? Ortada bir salgın yokken bile bazen oyuncuların vize sorunları yaşadığını hatırlayın. Şu anki durum ise çok daha kritik. Takım, koçlar, analistler, menajerler derken her takımın en az 20-25 kişilik kafilesi olacağı için bu kadar insanın oluşturacağı risk gözardı edilemez.

Daha önce “MSI kesin olacak” şeklinde yapılan açıklama bence takımlara, sponsorlara, seyircilere güven vermeye yönelik bir girişimdi ama salgının durumu yüzünden kimsenin bu riski alacağını zannetmiyorum. Eğer MSI olursa organizasyonun yapılacağı ülke, uluslararası yolculuk yapacak tüm takım kafileleri, maçları izleyecek seyirciler risk altında olacaklar. Dahası 1 tane bile vaka görülürse o organizasyonu düzenleyen herkes sorumlu olacak.

Umarım yanılırım ama bence bu sene MSI izleyemeyeceğiz.

MSI TÜRKİYE’DE OLSUN DİYENLER LAYk

3 Beğeni