Mixwell'in THESPIKE.GG'ye verdiği röportajı çevirdik.

Bu raporda, Team Prodigy’nin oyuncusu ve VALORANT Launch Showdown Europe #1 kazananı Óscar “Mixwell” Cañellas Colocho ile THESPIKE.GG’nin röportajını sizler için çevirdik.

1- Şu anki metayla ile ilgili düşüncelerin neler? Reyna’nın kapalı betadaki metayı değiştirebileceğini düşünüyor musun?

Mixwell: Haven ve Ascent haritalarında Reyna’nın iyi bir seçim olduğuna inanıyorum. Şu anki metada kendine yer bulabilir fakat oyun içinde diğer ajanlar kadar katkıda bulunduğunu sanmıyorum.

2- Sence metada yeteri kadar çeşitlilik var mı?

Mixwell: Oyuncuların daha oyunu çözme aşamasında olduğunu ve herkesin yenilikçi davranmak yerine birbirini kopyaladığını düşünüyorum. Belirli bir kalıbın dışına çıkmayı başaran oyuncular, bu oyunu en iyi oynayanlar arasında olacak. Şimdilik oyun seviyesi her anlamda düşük diyebilirim, taktik ve yetenek bakımından gelişmeye devam ediyoruz.

3- Sage, Brimstone ve Cypher üçlüsünün mutlaka seçilmesi gereken ajanlar arasında olduğunu düşünüyor musun?

Mixwell: Bu ajanlar tüm haritalarda iyiler ve takım adına büyük değer taşıyorlar, çünkü tüm ajanlara destek olabilecek niteliklere sahipler. Ancak hiçbirinin kesinlikle seçilmesi gerektiğini savunmuyorum. Bu ajanların hiçbirine ihtiyaç duymadan her zaman oynama ve farklı bir oyun stilini benimseme imkanınız var.

4- VALORANT Launch Showdown’da Breach’in seçim oranları bir hayli düşüktü, sence metadan çıkabilir mi?

Mixwell: Breach’in hâlâ en iyi ajanlardan biri olduğunu, seçim oranının düşük olmasının sebebinin Reyna olduğunu düşünüyorum. Yine de Breach’in genel olarak daha iyi bir ajan olduğu kanısındayım.

(Fotoğraf: HLTV.org)

5- Viper’ı düzenli olarak kullanan ve böylelikle güzel sonuçlar alabilen bir takım olmanız beraberinde birçok tartışmayı da gündeme getiriyor. Bu ajanın ekibe tam olarak ne kattığı hakkında söyleyeceğin şeyler ne?

Mixwell: Bence Viper, tek başına bomba alanının kontrolünü ve diğer oyunculara hareket olanağı sağlamakta gerçekten iyi. Böylelikle agresif oyun tarzı benimsememizi veya diğer bomba alanında 4 kişi rahat bir şekilde pusmamıza olanak sağlıyor, buna ihtiyacımız var çünkü zerre kadar alıştırma yapmıyoruz. Hafife alınan bir ajan olduğunu düşünüyorum, özellikle Bind haritasında A bölgesini tek başına tutabilme ya da A kısa/hamam bölgesindeki tek yönlü sis olanağıyla A bölgesini tekrar ele geçirme şansımız oluyor. Çünkü Spike kurulumu sonrası rakip takımı, bu yeteneklerle beraber sislerin önünde oynamaya zorlamış oluyoruz. Sonuç itibarıyla Viper, size hem agresif oynayıp bölge savunma olanağı, hem de pasif oynayıp bölgeyi sonradan tekrar alma şansı tanıyor. Eğer iyi bir Sova oyuncusuyla beraber Viper’ı bir araya getirirseniz, saflarınıza oldukça güçlü bir ajan katmış oluyorsunuz.

6- Önümüzdeki haftalarda herhangi bir değişiklik bekliyor musun?

Mixwell: Gelecekte oyunun çok farklı yönlerde evrileceğini düşünüyorum. Özellikle oyuncular belirli organizasyonlar altında koçlar ve analistler eşliğinde sıkı antrenman yapmaya başladıklarında bunu göreceğiz. İleride şu anda oynadığımız maçlara geri dönüp baktığımızda aslında ne kadar da kötü olduğumuzu fark etmek oldukça ilginç olacak.

Röportaj: THESPIKE.GG
Çeviri/Editör: Ata Barış Dikbaş
Çeviri desteği: Tunç Demirçelik

Yazının orijinali: https://www.thespike.gg/news/valorant-meta-report-4-twitch-rivals-edition/163