Lolespor'un dumble hakkında yaptığı açıklama

ben gülünç buldum bunları söyleyip bugün arka sesleri kısması dumble hakkında hiçbir kelime konuşulmaması tamamen konuyu geçiştirmek için bence

bu açıklama ise çok baskı geldiği için bakın işte bişeyler yapıyoruz demektir ama sonuca ulaşmıyacağını düşünüyorum.

4 Beğeni

Muhtemelen gereken yapılır. Buna Türkiye Riot’a güvendiğim için değil, Riot’un uluslararası bir firma olmasından dolayı inanıyorum. Aksi halde bunu Avrupa communitysine açıklayamazlar. Çünkü Riot’un hizmet verdiği bir çok ülkede bu davranış hukuksal olarak da suç. Hapis cezası var yani, oyundan banlanmaktan ziyade.

1 Beğeni

sadece riot twitch partnerlikleri fesh edicek , lig içinde ban falan olmayacak . :smiley: hele hele zeitnot’a hiçbirşey olmayacak çünkü konuşmada yorumu yok .sadece dumble’ın yorumu var,onuda yalanlarlar.

Hiçbir şey olmaz belli ki kabullenmişler yayıncı arkadaşlara ne olur bilmemde lig böyle gider

Herkes yaptıklarını yapmadık, dediklerini demedik diyecek kadar karaktersiz değildir. Herkesi kendi gibi kabul etmemek lazım. Zeitnot zaten öyle onu geç de bir kişi bile mobbing doğrularsa ceza alırlar. Bknz: Kore.

Bahsi geçen Facebook grubunda Zeitnotun konuşması yok. Zeitnotun homofobik bi söylemi olmadığı halde en çok linci Zeitnot yedi. Halbuki Trix çok daha ağır söylemlerde bulunmuş ve neredeyse hiç tepki çekmemiş. Dumbledoge’un sonraki açıklamalarında ise yine Zeitnotun homofobik bi söylemi yok. Küfürlü flameler toxicliğe ve mobbinge girer ama burada da kanıt yok. Tek taraflı açıklama olduğu için Zeitnotun ceza alabilmesi için Zeitnotun suçlamaları kabul etmesi veya tanıklarla kanıtlanması gerekir. Olay daha kesinleşmeden nasıl herkes Zeitnotun ceza alması gerektiğini söyleyip linç ediyor anlamıyorum. Herşeyde çok aceleci davranıyoruz toplum olarak. Rasyonel düşünemiyoruz. Maalesef ülkemizde linç kültürü var ve bu olayları çözmekten çok durumu daha da kötüleştirebiliyor. Eğer Zeitnot suçlamaları kabul ederse veya tanıklarla kanıtlanırsa elbette ceza almalı ama daha hiçbir şey kesinleşmeden Zeitnotu linçlemek çok yanlış bi davranış.

ss lerdeki zeitnot nickli aslında elwind ilk ssdeki kaan atıcının profil fotosuna bakarsan bulursun zaten zeitnotun linç yemesinin sebebi dumblenın yaptığı açıklamanın sonunda gözüküyor zaten dumbleı sürekli aşşalaması vs. buda zaten ban sebebi

Hiçbir şey olmayacak Zeitnot’a çünkü eğer herhangi bir suç üstüne yıkılırsa bu konu hakkında benim özel hakkımı (ss leri) paylaştığı için bunu karşı hamle olarak kullanıcak ve biraz zaman sonra bu olay unutulucak. Benim fikrim böyle umarım böyle hak yerini bulur.

bencede unutulcak gitcek mesele bugun sahnede nerdeyse hiç kimse bağırmadı ve chatte spamlayanlar düne göre %40 azaldı bir günde bu kadar azalıyorsa haftaya esamesi okunmaz