LCS oyuncu analizi

Arkadaşlar NA LCS yakından takip ediyorum. Sizce pozisyonlara göre en iyi ve en kötü oyuncular kim? Veya en formda ve formsuz oyuncular olabilir. Biraz bunu tartışalım istiyorum.
Benim sıralamam şu şekilde;
Top Lane
Bu pozisyonda bence bir çok iyi isim var bu yüzden seçeneklerimiz baya fazla ama kendisinin ve takımının form durumuna bakılırsa bence Licorice 1 tık önde. Kötülere bakacak olursak bence İmpact emekli olmalı artık, onun dışında Ruin de bu lig için yeterli mi bilemiyorum, takımı ligin dibine demir atmış durumda belki bu da onun performansını etkiliyordur.
Sıralamam
Licorice - Bb - Hauntzer - Ssumday - sOaZ

Jungle
Bu pozisyonda çok fazla ayrım yapamayacağım hem çok iyi izlemiyorum hem de bence birbirine yakın kalitede çok oyuncu var. Bence yine Licorice örneğinde olduğu gibi Blaber form olarak bir tık önde ama Broxah, Xmithie, Svenskeren çok tecrübeli isimler. Bunun dışında Wiggily belki ligin kötü ormancılarından olabilir. Dardoch - Closer - Meteos - Santorin bunlar arasında pek ayrım yapabilecek bilgiye sahip değilim.

Mid Lane
Net olarak ligin şuan en iyi orta koridor oyuncusu Nisqy diyebiliriz. Bu sezon gerçekten çok iyi performans gösteriyor. Onun ardından Bjergsen geliyor bence. Powerofevil bir diğer iyi oyuncu. Pobelter de bence underrated bir oyuncu ve ilk 5 mid laner arasında var. Goldenglue - Eika - Ryoma - Jizuke ise bence son 5 arasında sıralanır. Froggen başka bir kaliteli isim ama biraz yaşlı bununla beraber istikrarsız bir oyuncu.

Adc
Bence net olarak ligin en formda ve en iyi adc oyuncusu Zven. Geçen sezon TSM’de çok eleştirildi, çok fazla maç sattı fakat bu split kariyer sezonunu oynuyor bence. Bunun ardından Kobbe’yi yazarım. İstikrarlı ve ne vereceği belli bir oyuncu. Kötülerden ise bence emekli olmaya yaklaşmış Bang ve Dblift zaten dblift yerini akademi oyuncusuna bıraktı. Bunun dışında ben Fbi da beğeniyorum. Cody Sun, Johnsun, Apollo bunlar hakkında pek analizim yok

Support
Bence en kaliteli isim Biofrost. Tsm çok iyi bir transfer yaptı ve eski oyuncusunu geri getirdi. Kobbe ile birlikte ligin en iyi bot ikililerinden olduklarını düşünüyorum. İkinci olarak yine takım performansından ötürü Vulcan yazarım. Bilmiyorum bu oyuncunun geçmişi hakkın bilgim yok, sanırım pek kariyeri olan bir oyuncu değil ve prime dönemini yaşıyor. Ignar benim favori oyuncumdur uzun süredir takip ederim onun da bazı imza heroları(bc,thresh) baya iyi. CoreJJ var öte yandan ama performansı tartışmalı. Huhi, Hakuho, Smoothie, Stunt, Aphromoo ise ligin son 5 support oyuncularını oluşturuyor.

Öncelikle analizlerin gayet başarılı olmuş çok beğendim bu kadar yazmışsın ellerine sağlık. Bu yazıyı ben yazmış olsam sanırım bende aynı isimleri yazar ve aynı şekilde sıralardım. Tek eklemek istediğim bence Vulcan ve Biofrost aynı sırayı paylaşıyorlar bence bu ikisi arasında pek bir fark yok ikisi de ligim en zirvede isimleri bunun dışında bir de en kötü supportlardan Keith i eklemeyi unutmuşsun sanırım.d son haftalarda fazla intlemiyor ama hala korkutmuyor da değil. Yazın için teşekkürler çok iyi olmuş :+1:

1 Beğeni

Istatiksel verileri kullanmanmamis bile. Tipik caster yorumu yapmis.

Vulcan akademiden gelme. Sirasiyla clg black, clg ve clutxh akademi takimlarindanda oynadi. O zamanlar clg black, kardes takim statusundeydi yanlisim yoksa.

Scouting sistemiyle clutch tarafindan akademiye secildi 2017’de.

Clg b’den ayrildiktan sonra clg a’ya yedeknolarak katildi sonra aralik gibi ayrilmisti. Cg.a’ya girdikten sonra kasimda ana takima yukseldi. Cg rebrandinge gittikte sonra da dig’de oynamaya basladi. Yaklasik 1 ayin sonunda oradan c9’a transfer oldu.

Performansiyla ilgili bilgileri de gol.gg’den edinebilirsin.

1 Beğeni

Bb bb yerine belki ssumday yazılabilir takımda çoğu maçta tek başına çabaladı blaber jungta belki ardına santorin yazılabilir ama maçta kaayboldumuda tam kayboluyor mid net nisqy adc zven support vulcan bu sene kötü çok lcste

1 Beğeni

Haklısın pek istatistiksel veri kullanmadım. Daha kapsamlı ve verilere dayanan bir analiz yapabilirdim ama baktım sitede LCS hakkında doğru düzgün tartışma ortamı yok bir an önce yazmak istedim, kendi bilgilerime güvendim. Fikir belirtirken hep ‘‘bence’’ kullandım zaten, tespit yapmadım.

Keith’i kenara çektiler onun yerine birkaç maçtır Huhi oynuyor o yüzden yazmadım.

sOAZ genç yetenek önümüzdeki sene worlds de şampiyon OWQDKOQWPK

Aynen Biodaddy akademiden gelme biriyle aynı seviyede :smiley:

sOAZ’ın kariyerini herkes biliyor. Kalite ve mevcut form yazdım eğer okuduysan. Form durumunu baz alırsak Licorice bence onun önünde ayrıca BB’de şuan genç ve gelişime açık bir oyuncu. sOAZ 26 yaşında emekli olmaya yüz tutmuş bir oyuncu performansının düşüşte olması gayet doğal. Neyin tribindesin onu anlamadım?