G2 Esports CEO'su ocelote'un Forbes'a verdiği röportajı çevirdik.

Forbes’tan Mike Stubbs’ın G2 Esports CEO’su ocelote ile yaptığı röportajı çevirdik.

Mike Stubbs: VALORANT henüz yolun başındayken yatırım yapmayı neden tercih ettiniz ve bu kadar erken yatırım yapmak sizin için ekstra risk oluşturmadı mı?

Carlos ‘ocelote’ Rodriguez: VALORANT kuvvetli bir oyun ve aynı League of Legends’ın başardığı gibi bir oyunu hem oynamasını hem de izlemesini keyifli hâle getiren bazı noktaları birleştiriyor. G2 Esports da esporun geleceğinin temellerini atmak isteyen bir organizasyon. Bu bizim sektördeki rolümüz ve yaptığımız yatırım bu role çok uygun. Aynı zamanda diğer organizasyonlara güçlü takımlar kurmaları konusunda, birlikte hem eğlenceli hem rekabetçi bir ortam yaratmaya çalışmaları konusunda ilham kaynağı olmayı umuyoruz. Bu yüksek riskli bir girişim ama ödülü de yüksek olacaktır ve Riot Games için öncü diyebileceğimiz çabalar gösterdiğimizden dolayı çok mutluyuz.

Mike Stubbs: Mixwell’i takıma tercih etmenizdeki sebep ne? Oluşturacağınız kadronun geri kalan üyeleri aklınızda şimdiden belli mi?

Carlos ‘ocelote’ Rodriguez: Hedefimiz dünya şampiyonasını kazanacak bir takım kurmak ve bu takım Mixwell ile başlıyor. O, eski bir CS:GO prosu ve tüm zamanların en iyi oyuncularından biri. VALORANT söz konusu olduğunda yine en iyi oyunculardan biri ve geçtiğimiz günlerde VALORANT tarihindeki en büyük turnuva olan Twitch Rivals’ı kazandı. Kesinlikle takıma ekleyeceğimiz diğer oyunculara odaklanmış durumdayız ve önümüzdeki haftalarda kadromuz hakkında daha fazla bilgi vereceğimiz için heyecanlıyız.

Mike Stubbs: VALORANT için, özellikle rekabetçi sahne daha yeni yeşermeye başlamışken, neden turnuva düzenlemeye karar verdiniz?

Carlos ‘ocelote’ Rodriguez: Bu harika eserle ilgili, ilginç ve çekici bir rekabet sistemi oluşturmakta önemli bir rol almayı amaçlıyoruz. VALORANT için bir turnuva düzenleyerek VALORANT’ı en iyi espor oyunlarından biri haline getirmek için yardımcı oluyoruz

Mike Stubbs: Turnuvadan kâr elde etmek amaçlarınız arasında mı, yoksa başka hedefleriniz mi bulunuyor?

Carlos ‘ocelote’ Rodriguez: Bu turnuvaları düzenlemekteki asıl amacımız herkesin dikkatini VALORANT’a çekebilmekti ve şu ana kadar oldukça iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Ayrıca turnuva düzenleyerek daha önce kendini gösterememiş oyunculara kendilerini kanıtlamaları için ikinci bir şans vermiş oluyoruz. Her şeyden öte, bu tip turnuvalar düzenlememiz ortaklarımızı çok mutlu ediyor ve G2’ya yatırım yapmanın video oyunlarıyla bağıntılı olmayı amaçlayan bir markanın verebileceği en iyi kararlardan biri olduğunu gösteriyor.

Mike Stubbs: Ignition Series ile ilgili düşüncelerin neler? Sence VALORANT’ın espor sahnesinin gelişimi açısından doğru bir adım mı?

Carlos ‘ocelote’ Rodriguez: Riot Games bu turnuvaları muhtemelen VALORANT rekabet sahnesinin gelecekte nasıl olacağını görmek için önayak olarak kullanıyor ve Riot Games’in bu çabalara öncülük etmemiz için bizi seçmesinden onur duyuyoruz.

Röportaj: Forbes - Mike Stubbs
Çeviri: Ata Barış Dikbaş
Çeviri desteği: Sercan Tuncel & Tunç Demirçelik
Editör: Asu Taştan

Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.