Febiven'ın ayrılık mesajı.

Misfits’in orta koridoru Febiven, 2021 yılında takımdan ayrılacağını ve LEC veya LCS’te yer bulamadığını açıkladı. Esporin olarak Febiven’ın açıklamasını sizler için çevirdik.

Çeviri: Hasan Ege Karıksız
Editör: Christopher Willekens

Düşüncelerim, hislerim ve serbest oyuncu olmamla alakalı gelişmeler

5 yıl boyunca en üst seviyede League of Legends oynamamın ardından, 2021 yılı için bir orta koridor olarak LCS veya LEC’de kendime yer bulamadım ve bunun için kendimden başka kimseyi suçlayamam.

Dönüp nasıl başladığıma bakıyorum, uzun yıllar boyunca sevebildiğim bir şeye yeterince minnet duymayan biriydim, zaman zaman kötü bir takım arkadaşıydım ve aynı şekilde harika bir takım arkadaşı olduğum zamanlar da vardı, yani herkesin inişleri ve çıkışları olduğu gibi benim de oldu.

Bugün itibarıyla size memnuniyetle söyleyebilirim ki bu mücadeleleri yaşadığım için minnettarım ve bunu yapmaya devam etmekten zevk alıyorum. Kendimi ve diğerlerini en iyi oyuncular arasında görmemdeki en büyük sebeplerden biri bu.

Yaşadığım mağlubiyetlerin üstesinden gelebilmek benim en zor başardığım şeydi, 2015’te FNATIC’e katıldığımda ve oynadığımız maçların %80’ini kazandığımız zaman bile öyleydi, çoğu zaman sinirim geçmiyordu ve takım arkadaşlarımın da hâlâ o anları hatırladığına eminim. Buna rağmen, yarı finalde KOO Tigers’a kaybettiğimizde bütün takım arkadaşlarım ağlarken gülümseyebilen tek kişi bendim.

Şu var ki, buradaki mücadeleyi anlayamadım ve kendimi bunun için yargılamamıştım, beni çok az sorun yaşayacak şekilde yetiştiren bir aile ile büyüdüm ve bu yüzden istediğim her şeyi bir şekilde yapıyordum, doğal olarak bazı şeylerin kıymetini bilmiyordum.

Son günlerde, artık LEC’de veya LCS’te oynamayacağımı kabul etmekte zorlanıyordum ama bunun benim yolculuğumun bir parçası olduğunun ve zaten eninde sonunda bu günün geleceğinin farkına vardım.

Daha da önemlisi, herkesin birbiri için uygun olmadığını ve bunun tamamen normal olduğunu fark ettim. Kendiliğinden ve daha ilk anda doğru hissettirmeyen şeyleri zorlamamam gerektiğini anladım.

Şimdi pes etmek kendime yapabileceğim en kötü şey olurdu çünkü kendimi ileriye taşıyabilmek, daha da önemlisi gelecekte beraber çalışacağım insanlarla paylaşabileceğim büyük bir tecrübeye sahibim.

Ayrıca benim için bir profesyonel oyuncu olmanın en zor parçasının çalışarak edindiğim veya doğuştan gelen yeteneğim değil, hedeflediklerimi başarmak için kendimi ve arkadaşlarımı motive etmemi sağlayan, her gün ortaya koymam gereken MANTALİTE ve ENERJİ olduğunun farkına vardım ki bu da beni diğerlerinden farklılaştıran bir durum.

Bu yaşadığımın, akademi liginde tekrar eski seviyeme çıkmak ve kendime en yüksek seviyede rekabet etmeye uygun olduğumu, tekrar şampiyonluklar kazanma kabiliyetinin içimde olduğunu kanıtlamak için mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyorum.

Şimdi, bana onlarla çalışma fırsatını veren bütün takımlara ve ayrıca beni aralarına katmayı düşünmüş bütün takımlara da teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca burada Riot’ı özellikle COVID sırasında olmak üzere her zaman bana ve takım arkadaşlarıma inanılmaz bir şekilde destek olduğu için takdir etmek istiyorum.

Son olarak aileme, arkadaşlarıma ve başlangıçtan beri bana inanan ve buna devam eden bütün taraftarlara selam gönderiyorum, benim için anlamı çok büyük.

Buradan sonra hikayemi devam ettirmek için çok heyecanlı ve mutluyum.

Geri döneceğim.

Orijinal açıklama: https://www.twitlonger.com/show/n_1srfl38

1 Beğeni

SUP Febiven?