Emre Ergül: Uzun vadede hedefimiz Türkiye'yi global düzeyde temsil edecek bir takım ortaya çıkartabilmek.

Geçtiğimiz günlerde Turkey5 kadrosunu bünyesine kattığını duyuran Sangal Esports’un CEO’su Emre Ergül ile röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Efe Kurt

1- Öncelikle Esporin’e hoş geldiniz. Turkey5’ı bünyenize katmanız büyük ses getirdi, bize kısa ve uzun zamanlı hedeflerinizden bahseder misiniz?

Emre Ergül: Kısa vadede ekibimizle beraber performans grafiğimizi yükseltip katıldığımız turnuva sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Uzun vadede hedefimiz Türkiye’yi global düzeyde temsil edecek bir takım ortaya çıkartabilmek.

2- Turkey5 son zamanlarda beklenen noktaya ulaşmakta zorlansa da, taraftarlar desteğine hiç ara vermiyor. Bu sizi nasıl etkileyecek?

Emre Ergül: İş birliği duyurumuzu yaptıktan kısa süre sonra bu desteği bizler de gördük ve daha da motive olduk. Arkamızda böylesine bir destek gördüğümüzde daha cesur hareket edebiliyoruz, tabii ki aynı oranda sorumluluğumuzun da farkındayız. Performansın yükselişe geçeceğimize inancımız tam.

3- Sizce takımın genel gidişatı ne durumda? Takımın son zamanlarda aldığı sonuçlar transfer sürecini nasıl etkiledi?

Emre Ergül: Türkiye’nin en başarılı ekibi ile çalışıyoruz. Kısa süreli inişli çıkışlı performansların bir organizasyonun uzun dönemli hedeflerini etkilemesi gibi bir konu söz konusu değil. Çok heyecanlı bir çalışma olacak.

4- Takımın mevcut kadrosuyla devam edecek misiniz? Yakın zamanda transfer yapmayı düşünüyor musunuz?

Emre Ergül: Bu konuda koçumuz hardstyle’ın görüş ve önerilerine önem veriyoruz. Gelişen durumlara göre görüşmeler yapabiliriz.


(Fotoğraf: HLTV.org)

5- Sizce, Counter-Strike’ın ülkemizde bir hayli popüler olmasına rağmen başarı sayısının kısıtlı olma sebebi nedir? Ekosistemin içinden biri olarak bu durumu nasıl yorumluyorsunuz?

Emre Ergül: Yeterli turnuvanın olmaması ve sponsorluk desteğinin çok kısıtlı olması bunun temel sebebi. Başarının gelebilmesi için uzun soluklu çalışma ortamları hazırlanmalı. Hem oyuncuların hem kulüplerin sorumluluk alması gereken bir konu.

6- Transfer süreci gerçekleşmeden önce oyuncuların paylaştığı renklerin anlamı neydi?

Emre Ergül: Renklerle farklı noktalar üzerinde farkındalık yaratarak tüm ekosistem takipçilerinin ilgisini toplamak istiyoruz. Türkiye espor topluluğu içerisinde, bu zamana kadar kimsenin düşünmediği noktalara değinmek ve geliştirmek istiyoruz. Bu noktaları; sinerji, kurumsal kimlik, takım-taraftar ilişkisi ve ülkemizin temsiliyeti olarak sıralayabiliriz.

7- Son zamanlar Counter-Strike’da takımlar sponsor bulmakta zorlanıyor gibi gözüküyor. Bunun nedeni sizce nedir?

Emre Ergül: Firmaların oyuna bakış açısı ve geleneksel medya spekülasyonları bu durumun temel sebebi. Aynı zamanda organizasyonların ömrünün de firmalara güven vermediğini düşünüyorum.

8- Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Emre Ergül: Röportaj için teşekkürler, espor ile kalın.

1 Beğeni