Dünyadaki ilk 10 Takım

Dünyadaki en iyi ilk 10 takım.Tabi şuan ki formları ele alınıp başlamış ligler üzerinden sıralanacak.

1-Top Esports (LPL)
369
Karsa
knight
JackeyLove
yuyanjia
LPL de şuan 2-0’lar.

2-JD Gaming (LPL)
Zoom
Kanavi
Yagao
LokeN
LvMao
LPL de şuan 1-1’ler.O 1 mağlubiyetleri TES zaten.Başka bir takım olsa 2-0 olurlar.

3-FunPlus Phoenix(LPL)
Khan
Tian
Doinb
Lwx
Crisp
LPL’de şuan 1-1’ler.Toparlayacaklar yine.

4-LGD Gaming (LPL)
Langx
Peanut
xiye
Kramer
Mark
LPL’de şuan 2-0’lar.

5-Invictus Gaming
TheShy
Ning
Rookie
Puff
Southwind
Suning maçı iyiydi.Güzel performans sergilediler.Ning eğer böyle oynamaya devam ederse burda kalırlar.LPL de şuan 1-1’ler.

6-Cloud9 (LCS)
Licorice
Blaber
Nisqy
Zven
Vulcan
NA’in burda ne işi var len.
Çünkü NA takımı gibi oynamıyorlar.LEC de Yarı final altı görmezler.Şuan ise çok dominantlar.LCS de 2-0 lar.

7-FNATIC (LEC)
Bwipo
SelfMade
Nemesis
Rekkles
Hylissang
LEC yi birinci bitirip finalde elenecek takım.Şuan da iyiler bakalım.LEC de şuan 2-0’lar.

8-Team WE (LPL)
Morgan
beishang
Teacherma
Jiumeng
Missing
Kötü takımlarla oynadılar (IG nin kötü serisi) bu yüzden LPL de 3-1 ler fakat Jiumeng gelişmiş duruyor.Beklentim var onlardan.

9-G2 Esports (LEC)
Wunder
Jankos
Caps
Perkz
Mikyx
Kötü durumdalar fakat çok kötü oynamıyorlar bence.Toparlayacaklardır fakat şuanda kötü oldukları için 9.lar.Şuanda 1-2’ler.

10-Evil Geniuses (LCS)
Kumo
Svenskeren
Jiizuke
Bang
Zeyzal
LCK bu listede olsa giremezler fakat dediğim gibi;Sadece başlamış ligler var.

2 maç izleyip , g2’yu 9. sıraya yazmak … :thinking: :thinking: :thinking:

1 Beğeni

Hmm… Karışmak ne haddime ama yukarıda “Şuanki forma göre” yazdığına eminim. Yani evet G2’yu oynadığı 2 maça göre sıralamış. Ama adam zaten bunu yazısının başında belirtmiş.

şuanki formdan kastı sadece bu 2 maçsa zaten liste toptan çöp. :smile: 2 maçla dünyanın ilk 10 takımını mı sıralayacağız . :grin:

Adam bunu varsayıp ona göre yorumlamış. Dolayısıyla biz de bu varsayımı kabul edip ona göre yorum yapmalıyız. Varsayımın kendisini kabul edip etmediğin sorulmuyor.

Bence 1. sıra tartışılmaz. Şuan TES’in karşısında durabilecek bir takım yok. Hatta daha da artırıyorum şuan ki form durumuyla TES’den iki maç alabilecek çok az takım vardır. 2. sıra için JDG koymuşsun buna da katılıyorum. TES kadar beğenmesem de ellerinde mevkisinde ilk 3’de oyuncular var(Zoom,Kanavi,LvMao). 3. Sıra için de katılıyorum, takım uyumu ve macro olarak belki en iyi takım olabilirler ama bireysel olarak aradan sıyrılan, maç sırtlayan bir yıldızları yok bence, herkes görevini yapıyor. Ayrıca üst koridorda hala sıkıntı çektiklerini düşünüyorum.
Buraya kadar seninle hem fikirim fakat buradan sonra benim listem komple değişik. Bir kere LGD 4. sırayı bence hak etmiyor, G2 şuanki form durumu ne olursa olsun her zaman ilk 3 oynayan bir takım. Bunu hak ediyor. Normal splitte çok kasmıyorlar, worlds gruplarında da gümbür gümbür gelmediler ama finallerde veya PO’da kalitelerini belli ediyorlar. Kadroları da zaten avrupa yıldızlarıyla dolu ayrıca dünyanın en esnek takımı diyebiliriz. Bence 4. sıra G2. 5. sıra kesinlikle IG değil, son spliti izlediysen IG şuan ilk 10 takım arasında değil, TheShy mental olarak çok kötü artık o eski canavar TheShy yok, gelenden geçenden tokat yiyor. Ning yaşlandı, sürekli yerine yeni ormancılar denediler(Leyan), dünyanın en iyi birkaç adcsinden biri jkl ve baolanı yollayıp puff ve soutwind adlı iki oyuncuyu aldılar ki bu adamlar ismi olan adamlar değil, hazır da değiller şuan için. IG kesinlikle benim listemde yok. Lec ve Lcs’den bu listeye girebilecek takımlar G2, Fnatic, C9 ve TL dir. Beşinciliğe C9 koyuyorum, 6. Sırada TL(geçen splite bakarak insanlar gözardı ediyor fakat Broxah bu split hazır durumda ve takımda hala impact, corejj gibi yıldız isimler var. Tek soru işareti adc tactical), 7. sıraya Fnatic koyarım. Kalan 3 sıraya da çin liginden 3 takım koyarım.

Oynadıkları ilk 2 maçın dominantlığına göre sıralanfı zaten takımlar.Oyunları karşılaştırıdı.Adam WE’ye şaşırmıyor G2’ya şaşırıyor…

IG Suning maçında iyi bir performans gösterdi bence.Ning o maç iyi oynadı eğer toparlanma gösterirlerse yani Ning yavaş yavaş form tutarsa 5 ler bence.

top 10’a na’den 2 takım koymak,yetmiyormuşcasına cloud 9’ı g2 ve fnatic’in üstüne koymak ne diyim yani diğer takımlara bakasım yok

Şuanki performanslara göre diyorum arkadaşlar nereyle okuyorsunuz? ilk maçlara göre takımların nasıl oynadığına göre yaptım bunu.

G2 nun yenildiği oyunları izlemeni tavsiye ederim.C9 çok daha dominant BAŞLADI lige.

İzledim.Madem ona göre yapıyorsun WE IG’yi 2-0 stompladı IG neden WE’nin önündeveya Mad lions’un ve Rogue’un EG’den daha iyi olduğu açık hatta G2’yu hiç koyma bu haftaya göre yapıyorsan malum Perkz’ün babası vefat etti muhtemelen yeterince antrenman yapamadılar ama yazıyı okumadığım için de özür dilerim ben genel bir liste sandım

IG yi son Suning maçında beğendiğim için koydum.Onun dışında G2 nun çok kötü oynadığını düşünmüyorum bence hala ilk 10’dalar.EG mevzusuna katılıyorum fikrimi değiştirdin 10 a Rogue gelebilir.Zaten ilerilerde liste çok değişecek ve buna bakıp sadece güleceğiz o kadar değişecek ligler.

1 Beğeni

1 Top Esports
2 G2 Esports
3 JD Gaming
4 Gen.G Esports
5 LGD Gaming
6 FunPlus Phoenix
7 KT Rolster
8 T1
9 Invictus Gaming
10 Fnatic

Cloud9 istiyorsa 18-0 yapsın herkesi 3-0 yensin anca 2.olarak çeyrek finale çıkıp 3-0 yenilip evine döner TL dışında hiç bir takım yarı final yapamaz LCS’ten o da TL formuna girerse.

LGD LPL’de yarı final, final oynadığı zaman görürsün herkes çok hafife alıyor 1 ay öncesinden diyordum bu takım yok edecek bu sezon sadece izle ve G2 Esports konusunda sana katılıyorum istiyorsalar 0-3 başlasınlar hatta playoffa 6.sıradan girsinler yine 3-0 stomplayarak şampiyon olup Worlds’te final oynarlar fakat Caps ve Perkz’in alışması lazım ayakkabı değiştirir gibi koridor değiştiriyorlar.

Kardeşim yanlış anlama ama mevcut form durumuna göre sıraladım diyorsun ama dünyadaki en iyi 10 takımı sıralıyorsun. Lige iyi başlayan, sürpriz yapan bir sürü ufak takım var bunların hepsini senin mantığınla ilk 10 koymamız lazım. En iyi 10 sıralaması yapıyorsak kadro kalitesini, uyumu, geçmiş başarıları, takım geleneğini de hesaba katmamız lazım. Normal spliti çok takmayan, sürpriz yenilgiler alan ama lig sonu şampiyon olan veya final gören bir sürü dev takım var. IG mesela geçen split leş atıyordu, bu split 1 maç yendiğini görmüş listeye koymuşsun, Lcs’den EG koymuşsun, EG şuan lcsde bile en iyi ilk 3 takım arasında mı tartışılır ki Lcs leş bi lig. Demek istediğim 2 haftalık form durumuyla en iyi 10 takım sıralanmaz.

Tartışmada ikinizin arasına giriyorum ama geçen split leş atıyordu dediğin takım 14-2 birinci tamamladı, playofflarda kötüydüler tabii ki ama IG hala dünyanın en iyi takımlarından birisi.

Haklısın Sunning serisinde iyilerdi :+1:

Haklısın 2 oyuna göre sıralanmaz.Zaten sıralamamı kendimde pek beğenmedim ve konuyu açarken kötü hissettim.Ama zaten üstte yazdım ileride ligler çok değişecek ve sadece güleceğiz diye (yanıtlarda).Ligin başlangıcında oyunlarını iyi bulduğum takımları yazdım ve listeye Rogue,Mad Lions gibi takımlarda girebilir.Kararsız kaldım bu listeyi yaparken.