Dumble'ın SUP'tan Ayrılması

Bir SUP taraftarı olarak eline küreği ilk alan olmak istiyorum :slight_smile: Çünkü bu karar bence hiç ama hiç yakışmadı.

Her zaman “en profesyonel yönetim” denilen SUP’un da artık oyuncuların yönettiği bir takıma evrildiğini net görmüş olduk. Uyumsuzluk, kötü performans gibi sebeplerle tabii ki oyuncular gönderilebilir ancak ilk 2 haftaki yenilgiler ve kötü oyunun tek sebebi Dumble mıydı? Bu karar sadece Kemal’i suçlu duruma getirmedi mi? Dumble oynarken maçları adeta trolleyen armutun dumble yokken oynamaya karar verip 2 maçta 7 solo kill alması sadece bana mı ilginç geliyor? Kafamda deli sorular…

Özetle: Hoş olmadı. Umarım Dumble için hayırlısı olur.

2 Beğeni

Burada düşünülmeyen bir nokta var, Sup bugüne kadar kim olursa olsun lig içerisinde takımdan ayrılmasını istemedi. Demek ki Dumble ile ilgili farklı bir sorun var ve/veya Dumble kendisi ayrılmak istedi Sup elinde tutamadı olay bu. Sadece Zeitnot istedi diye gönderileceğini hiç sanmıyorum

1 Beğeni

bence bunu dumble istedi. Anlaşamadı. Beklediği performansı da veremeyince ve yerine başkası denenince ayrılma kararı aldı. Keza günah keçisi arandığını düşünmüyorum. Ben Dumbledoge’nin ayrılma sebebini kendi tarzı olan risk alarak oyunu domine etmesini burada yapamayacağı için yetersiz kalmasına bu sebepten ayrılmasına bağlıyorum. Dumble ayrılmak istemese ve Sup yollamaya çalışsa dumbleye ciddi paraları boş yere vermek zorunda kalacaklardı. Oyuncu istediği için böyle bir sıkıntı da yaşanmamıştır…

https://t.co/t08xZMsMZK?amp=1

IMG_20200221_193338

1 Beğeni

evet arkadaş atmış ben uzun uzun okudum. Herkesin kendince haklı sebepleri var. Bu yaşanan olaylarda tek mağdur Supermassive olmuş. Herkesin kariyerinde başarılar dilemek düşer…

Burada mağdur supermassive’den ziyade dumble bence, takım arkadaşının homofobik söylemlerine maruz kalmış ve bu yüzden profesyonel kariyerinden ödün vermek zorunda kalmış, 2 kez.

1 Beğeni

kardeşim sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Adam açık açık sırf kariyer için sıkıntı yaşadığım kişiyle çalışmayı kabul ettim diyor. Yine kişisel kazanç peşinde bir kumar oynamış. Ama kendini Sup’un yerine koy. Başka seçenekler varken takımına gelmeyi kabul eden dumble ile anlaşıyorsun. Bu nedenle başka desteklere bakmıyorsun. Şimdi sen söyle. Kumar oynayan dumble mi mağdur yoksa anlaştığı oyuncu başka oyuncu ile anlaşamadı diye çat diye valizini toplayıp gitmesinden ötürü oyuncu eksiği yaşayan takım mı?

Takım arkadaşın sürekli sana küfür edip arkandan konuşursa yapılacak başka bir şey yok. Nasıl Dumble’ı suçlayabiliyorsun bu durumda aklım almıyor.
2. bir konu ise SUP yönetimi, Zeitnot’u uyarabilirdi ama göz yumdu olayların büyümesine neden oldu sonuç olarak gelinen noktayı görüyoruz. Oyuncu eksikliği yaşayan takım er ya da geç toparlar ama sezon ortasında boşta kalan hatta kariyerini bitirmek üzere olan biri nasıl mağdur olmaz? Merak ettiğim diğer bir noktada şu tüm oyuncuları blameleyen bir oyuncuya sahipken nasıl takımın mental olarak iyi durumda olduğunu düşünüyorsun ki? Takım, Zeitnot gibi birine sahip olduğu için mağdur olmuş zaten. Diğer oyuncuların bu açıklamalar sonra özellikle Furkan’ın ne hissettiğini anlayabiliyor musun?
Eğer insansan belli bir noktada duygularınla hareket edersin, Dumble da böyle yapmış.

Kardeşim takım ne kadar toxic oyuncuya sahip olursa olsun başarı sahibi oluyorsa o oyuncuyu tutar. Bu şirketler bu işi ne kadar sevseler de para için yapıyorlar. Zeitnot gibi bir oyuncunun rakip bir takıma gitmesine göz yummak demek bireysel başarının önüne çomak sokmak demektir. Ne yazık ki şuan ligimizde zeitnot’un yerine koyulabilecek bir nişancı yok. Keşke olsa da bu kadar oyuncunun burnu havada olmasa. Bu her rol için geçerli. Zamanında naru dominesi vardı, daha iyiler çıkınca kibarlaştı egosundan arındı. Aynısı zeitnota olmalı. Ben sup’a suç bulmam. olayların iç yüzüne bakmadan, “bir oyuncum var ve bir anda bıraktı ve gitti. Bana hiçbir şey söylemedi” olarak değerlendiririm. Riot’a şikayet ettim diyor. Ama sup yönetimine herhangi bir şikayeti ya da itirazından bahsetmiyor. Bence sup yönetimi(padesten bahsetmiyorum) anlaşamamaları hariç hiçbir ayrıntı bilmiyordu.
(Bu mesajda bulunan küfür ögeleri moderatör tarafından düzenlenmiştir.)

Başarı kollayan bir takım asıl toksik bir oyuncu barındırmamalı, misal zeitnot’un analiz masasında yaptığı açıklamalar yalnızca dumble’ı değil armut’u ve bolulu’yu zan altında bıraktı. Tüm takım bir anda o bana değildi diye açıklama yapmak zorunda hissetti kendini, herkes baskı altında kaldı. Sırf iyi oynuyor diye takımdaki diğer 4 kişiye eziyet etmedine göz mü yumulmalı yani?

Bence asıl suçlu supermassive yönetimi, oyuncu koça gidip diğer tüm takım arkadaşlarının arkasından ağır küfürler edecek, yeteneksizlikle suçlayacak koç da buna izin verecek. Akıl alır gibi değil. Bu profesyonel bir iş, bu durum bir ofiste vs yaşansa nasıl tepki verilmeliyse öyle tepki verilmeliydi. En basitinden ele alacak olursak da işverenin görevidir işçilerine güvenli hissedecekleri bir çalışma ortamı ayarlamak.

ÖXMSXJSJXNHSHXH CAHİLLİK BU OLSA GEREK ADAM AÇIKLAMALARI FALAN OKUMAMIŞ DUBLE KÖTÜ OYNUYODU DİYE GÖNDERİLDİ DİYO HE ONU GEÇTİM ZEİTNOT İLE İLGİLİ OLMADIĞINI SÖYLÜYO YA SJSJXJSJJDE Bİ DE GELMİŞ BANA FORUMDA LAF ATIYO

(Bu mesaj gelen şikayet üzerine moderatörlerimiz tarafından düzenlenmiştir.)