Dumble'ın ayrılma nedeni,açıklaması Elwind,Uthenera,Panky ve Lolesporun Açıklamaları

https://www.twitlonger.com/show/n_1sr5b19 dumble’ın neden ayrıldığını açıklayan yazısı

https://www.twitlonger.com/show/n_1sr5b2m Utheneranın dumble’ın twitinin altına attığı açıklama

https://twitter.com/pankyyLoL/status/1230921082997215232 pankyinin attığı twit

https://twitter.com/elwind/status/1230905109791608833 elwindin dumble’ın twitinin altına attığı açıklama

https://twitter.com/Utheneras/status/1230926703381426179 Uthenera nın attığı twit

https://twitter.com/LoLespor/status/1231233350079328256 lolesporun attığı twit

Öncelikle Şükrünün cevabı rezalet. Yok ibneyi hakaret olarak kullanmayı toplum öğretmiş de, o zamanlar top deme alışkanlığı olmuşmuş da… Çocuk mu kandırıyorsun birader? Adam gibi çıkıp "evet böyle böyle adamla dalga geçtik çünkü eğleniyorduk. yanlış yaptık " diyemiyor musun ? Elwind in cevabı bile daha tatmin ediciydi.
Zeitnot hakkında bir şey söylemek istemiyorum çünkü ss’ler dışında daha da ciddi iddaları var Dumble’ın ve Berkay’ın da savunmasını dinlemek gerekir ama ss lerdeki olay için en azından çıkıp özür dilemeli twitter’dan.
Bu sitede defalarca Dumble’ın overrated olduğunu ve Zeitnot’un ne kadar iyi olduğunu anlattım. Fakat işin insaniyet boyutunun bu kadar rezil olduğunu bilmiyordum. Ayrıca dumble’ın performans düşüklüğünün de sebebi bu olaylar olabilir o yüzden onun hakkındaki düşüncelerim de değişti.
Umarım Riot ve Sup yönetimi bu konuda profesyonel davranabilir ve insanlık onuru daha fazla incitilmez.
Edit: Şükrü de nihayet adam akıllı bir özür dilemiş. Panky de aynı şekilde. Ama Marshall denen protein tozu da bunda ne var ki demiş ? Bu arkadaş hiç dayak yememiş, sürekli millete bully’lik yapan liseli ergen tribinden ne zaman kurtulacak acaba ? İyi ki camiayı terk etti. Tek başına yüzkarası olmaya yetiyordu.

Dumbledoge’un maruz kaldığı kötü muamele ciddi anlamda okurken beni sinirlendirdi, eğer yazılanlar doğruysa Zeitnot’un sorunlu bir herif olduğu ve espor camiasının zeka seviyesinin TR serverını aratmadığını görüyoruz.
Bahsi geçen ekran görüntülerinin ‘‘özel konuşma’’ olduğu gerekçesiyle Riot tarafından soruşturmaya tabi tutulmaması ise ayrı bir saçmalık.
Elwind ve Uthenera’nın olgun bir tavırla bu konuda özür dilediklerini belirtmelerini takdir ediyorum.
Umarım Kemal için hayatta her şey daha iyi olur. İlk kural saygı !!

Zeitnot’un karakteri de ortaya çıkmış oldu aslında bunun sebebi babağğ babab diye dolanan veletler bence. Adam da öyle bi ego oluştu ki lol evreninin yaratıcısı falan sanıyo kendini

1 Beğeni

Bu kişinin karşılıklı konuşulup anlaşılcak biri olmadığını gerek psikolojik sorunlarından, gerekse bağımlılığından dolayı beyni eridiği için mümkün olmadığını biliyordum

??

mevzu hitap değil. Lakaplar yapışır. Lethilion’a DAYIIII dedik bozulmadı. Thaldrine KAPTAAAN dedik bozulmadı. Yani toplumun ne dediği ya da nasıl tavır sergilediği değil bu kişinin karakteri ile ilgili bir mesele.

Thaldrinle ilgili olaylar ne ya ona da giydiriyorlar anlamadım

evet bu bende de soru işareti bıraktı. Madde kullanımı olduğunu düşünmüyorum. Tahminim sigara ya da alkol olabileceği yönünde.

Oyuna olan bağımlılığını söylemek istemiş bence?

1 Beğeni

Bu da ihtimal tabi ama özellikle parantez içinde beyin erimesi dersen tüm esporculara aynı hitapta bulunmuş olursun. Zeitnot belki de espor camiasında en az oyun içinde zaman ayıran kişidir. Soloq az atar, antreman maçlarına önem verir… Diğer oyuncular daha bağımlı ona bakarsak.

Sadece oyun için söylendiyse amacını aşan tehlikeli bir söylem olmuş.

Bence oyun için söylenmemiş ama tahminden öteye gitmek yanlış olur. Kimseyi zan altında bırakmamak gerek. Eğer dediğin gibi oyun içinse, bir düzeltme yapar umarım.

1 Beğeni

Nereden biliyorsun diğer oyuncular kadar zaman ayırmadığını? Bağımlılık derken demek istediği oyundaki her şeyi bildiğini iddia etmesi ve bu yüzden egosuyla hareket etmesidir belki? Oyuna bağımlılığı sadece oyunu sürekli oynuyor anlamında dememiştir?

Bağımlılık=tabiiyet. Başka bir tabir ile; Bir başka şeyle koşullanmış olma, o şeye bağlı olma durumu.
Yani bir şey üstünde her şeyi bildiğini iddia etmek ego ile bağdaşırken, bağımlılık egodan hariç koşullanma, yönlenme, o işe sürekli tabii olma durumudur.

1 Beğeni

Dışarıdan bir göz olarak, okurken bu kadar sinirlenip Kemal ve onun psikoloji hakkında bu kadar üzülüyorken Kemal’in neler yaşadığını, hissettiğini tahmin bile edemiyorum. Homofobi de aynı ırkçılık gibi suçtur, bunun özürü, lami cimi de olmaz. Neresinden tutarsan oldukça üzücü bir durum. Bu insandan performans filan da bekleyemezsiniz zaten. Bu olayın ne gibi yaptırımları olacak bilmiyorum ama, küçük yaş gruplarıyla bu kadar içli dışlı olan bir sporda böyle insanların olması çok üzücü. Umarım Riot böyle hastalıklı kişilerin toplulukta barınmasını, desteklenmesini ve ilgi odağı olmasını engelleyici yaptırımlar uygulayabilir. Geçmiş olsun Kemal…

geçen hafta iyiki ayrıldı rezil oyuncu diyenler şimdi sırf gay diye dumbledoge savunucusu olmuşlar . :smiley: :smiley: :smiley: gay biriyle dalga geçtikleri için hemen homofobik olmuşlar ve linç edilmeye başlamışlar . :smiley:

gay biriyle yönelimi yüzünden dalga geçmek = homofobi.

bunu şu şekilde anlatmak gerekirse mesela sergen’in tsm’de sırf türk olduğu için takım arkadaşlarının ona küfrettiğini düşün? sergen’in performansı bu yüzden düşse sorumlu sergen mi olur takım arkadaşları mı?

dumble o zaman gay olduğunu açıklamamıştı ve insanlar hareketleri ve tavırları yüzünden dalga geçiyorlar görüldüğü gibi. neden gay tavırları sergiliyor diye aralarında iyice cıvıtmışlar.

bu yaptıkları homofobi oluyor işte, hetero olduğunu bildiğin arkadaşına aşağılamak için “gay gibi tavırların var” dersen bu homofobi olur. bu dumble’ın yöneliminden bağımsız bir durum.

profesyonel takım arkadaşların arkandan oldukça çirkin bir şekilde ırkçı hakaretlerde bulunsalar yine “cıvıtmışlar sadece ya” diyebilir misin?

Arkadaş, gay olduğunu açıklaması ya da açıklamaması neyi değiştiriyor? Bütün konuşmalar homofobik ve yüzüne söyleyemeyecekleri şeyleri arkasından konuşmuşlar işte. İster homofobi de ister terbiyesizlik de ister şerefsizlik de. Yanlışa yanlış diyelim artık lütfen.

Ne yazdın ne anlattın bize? “gay biriyle dalga geçtikleri için hemen homofobik olmuşlar” la bu nasıl cümledir ya. cümle zaten homobofik’in tanımını içeriyor. Gay, lezbiyen veya trans ne fark eder burada cinsel tercih üzerinden insanlara hakaret ediyorsan homofobik davranış içinde oluyorsun. Homofobik davranışta bulunan birine de linç girişiminde bulunmak haklı ve doğaldır. Çünkü bu homofobik denilen suç insani suçlar arasında zirvede bulunuyor

2 Beğeni