Dumbledoge Olayında Yapılan Yargısız İnfaz

Öncelikle ülkemizde şöyle bir durum var ilk biri çıkıp biraz duygu sömürüsü yapınca diğeri dinlenmeden yargısız infaz yapılıyor. Bu olayda da aynısı olduğunu düşünüyorum.

1- Sözde homofobi olayı, Gösterdiği fotoğrafta zeitnot’un herhangi bir homofobik görüntüsü bulunmamakta. O yüzden Zeitnotu homofobiyle suçlamak zaten saçma. Diğerlerine gelelim o dönemde dumble’ın gay olduğunu bilinmiyordu bu yüzden dumble gay mi diye ortamda konuşma dönmüş ve evet gay bu top falan diye konuşma dönmüş olabilir hoş bir görüntü değil ancak Şükrü ve Elwind’in de homofobik bir insan olduğunu düşünmüyorum. Ancak yaptıkları ayıp bu çocuk ağır top, ibne gibi sözler hoş değil.

2- Dumble ile Zeitnot arasındaki takım içi tartışma, Öncellikle zeitnot ve dumble arasında her zaman bir rekabet vardı ilk zamanda da ya zeitnot ya dumble gidicekti dumble’ı göndermeye karar verdiler. Bana göre dumble gittiği her takımda kaptan benim botta benim sözüm geçer kafasında giriyor bu bazı kişiler için ok olsa da Zeitnot, Holy gibi isimlerin kabul edeceği bir şey değil. Zeitnot bunu alalım dediğinde zaten yazdığına göre yok öyle kaybederiz yok bu olmaz deyince ve maçları kaybedince sinirlenmesini normal buluyorum. Orada kaptan zeitnot ve son sözü zeitnot söyler. Ancak hala ilk sup dönemindeki gibi davranıyordu bence Dumbledoge eğer supa geri döndüyse Zeitnot’un lider olduğunu bilerek dönmesi gerekirdi. Holy’i kovdurup draven otp Freeze getirten dumble’ın uyumlu bir insan olmadığı bariz :smiley:

3- Küfür mevzusu : Zeitnot’un küfürlü bir ağzı olduğunu hepimiz biliyoruz Facebookta yazdığı küfürlü yazı büyük meme olmuştu hala paylaşılır illa ki görmüşsünüzdür ağır kaybedince ne dediğini. Bu yüzden yok adamlar seni gtnden d*kmiş yok şöyle yapmış derken bunu hakaret için değil abartma için dediğini söyleyebilirim. He hoş mu değil ancak adamın mizacı da böyle ilk sup döneminde biliyor olman lazım madem katlanamıyordun niye geri döndün ? Ayrıca şükrü de diyor dumble ile yan yanayken küfürü azaltmaya çalıştığını. Stom mevzusunu zaten komik buluyorum 10 yıllık arkadaşlar kötü oynayınca bok gibi oynadı derse kimse kırılmaz kusura bakmasın zaten kırılsa adamlar yıllarca birlikte oynamazdı.

4- Kişil Hayat Gizliliği / Bilgisayardan Veri Çalmak : Bence en önemli nokta bu ki kimsenin dikkat etmediği kısım da bu. Dumbledoge bu konuşmaları Berkay’ın kişisel bilgisayarından gizlice girip kişisel konuşmaları gizlice alması. Sen birisinin bilgisayarını karıştırıp o bilgisayardan gizlice bilgi alıp onu paylaşmanın cezasını biliyor musun ? Geçtim bu hırsızlık değil mi ? Ben olsam bunu mahkemeye götürürdüm birisinin verilerini çalıp onu 30 bin kişilik twitter hesabından paylaşıp kolayca elini kolunu sallamaması lazım.

3 Beğeni

Bana da linç geliyor bekliyorum xd

1 Beğeni

Dostum bu konuda yeni başlık açmaktan yorulmadık mı? Bu saatten sonra kimsenin fikrinin değişmeyeceği belli. Olay zaten çığırından çıkmış konuyla ilgili herkes akıl almaz şekilde linç edilmiş… Dün elwind twitchte ağlaya ağlaya -ki düşün kaan gibi dünyayı takmayan bir adam- derdini anlatmaya çalıştı.

İnsanların psikolojisi bozulmuş, homofobi ile suçlanan adamlara bin kat homofobik linç mesajları atılmış, Kemal’in kariyeri bitmiş biz hala kim haklı kim haksız mevzusundayız.

Kusura bakma dostum ama sen bu konuda çok önyargılısın. Kemal ile ilgili açtığın başlıkları hatırlıyordum profiline biraz bakınca daha da fazlası olduğunu gördüm. Bunu kişisel olarak algılama çünkü ben de önyargılıyım. Bu konudaki başlıklara yazan herkes artık önyargılı ve bunu hala göremiyorsak saçma tartışmalar sonsuza dek sürüp gidecek.

Sadece önyargını göstermek için tek bir noktada cevap vereceğim:

Bu yüzden yok adamlar seni g tnden d *kmiş yok şöyle yapmış derken bunu hakaret için değil abartma için dediğini söyleyebilirim.

Kemal’in yaptığının suç olduğunu söylüyorsan şu küfrün de “abartı olduğunu” değil “suç olduğunu” söylemen gerekir. Adamın mizacının böyle olması, insanların onu tanıyor olması, vs… hiç biri özür değil suç suçtur. Buraya “ama” getirirsen önyargılısın demektir. Tıpkı benim Berkay’a artık önyargılı olduğum gibi…

Dün elwind’in yayınında gösterdiği bir ekran görüntüsü:

Bunu Kaan yazmış zamanında. Keşke bir kişi çıkıpta (hatta keşke bu kişi Berkay olsaymış) malum mesajların üstüne “saçma saçma konuşmayın insanları bu şekilde yargılamayın” gibisinden birşeyler yazabilseymiş…

Diyecek başka bir şey yok. Ligin zaten çivisi çıkmış biz de bunlarla oyalanıyoruz herhalde.
Umarım izlemekten keyif aldığımız maçları konuşmayı hatırlarız bir ara…

Peki neden ayrica kimse aciklamadaki
" bagimliliktan eriyen" beyin lafina takilmadi ?

Bağımlılığı küfür işte küfür bağımlılığından bahsediyor.

Dumble ilk kez zeitnot ile oynamıyor küfür ettiğini zaten biliyordu eğer bundan çok rahatsız olduğunu bildiği halde 2. kez takıma gidiyorsa kusura bakma suç Zeitnot’un değil dumble’ındır çünkü bu 2 oyuncu ilk defa oynamıyorlar. Adam kötü oynayınca bok gibi oynadım ya da laneyi kaybedince gtmzd*n k0n alıyorlar diye söylüyor ki adam bunun için özür diledi ve ceza almayı da kabul etti. Ancak bu zorbalık değil bana göre yalnızca düşüncelerini küfürle ifade ediyor. Çok sıcak değil de gavur a0ı gibi demek gibi kanımca. Zaten bunu hoş olmadığını belirttim duyar kasmayı bırakın artık :smiley: Benim düşüncem Dumble’ın takıma gidip birden takımın kaptanıyım ayaklarına girdiği yönünde. Kendisini ilk dönemki sup sandı yine yollandı görüşündeyim. Gitme nedeni ne homofobi ne küfür yalnızca bu olduğunu düşünüyorum. Aynı fikirde olmayabiliriz ayrıca kariyerini mahveden o ya da bu değil kendisi bunlar yalnızca bana bahane olarak geliyor.

1 Beğeni

Hala aynı savunmaları yapıyorsun. Ben fikir tartışmasında değilim, senin önyargılarını göstermeye çalışıyorum. Sen de işimi kolaylaştırıyorsun açıkçası.

Dumble küfür ettiğini zaten biliyordu” Biliyor olması kabul ediyor olması anlamına mı geliyor?

adam bunun için özür diledi ve ceza almayı da kabul etti.” Lütfetmiş?

bana göre yalnızca düşüncelerini küfürle ifade ediyor” İyi de TCK’ya göre suç??? Dostum hala hala küfürü savunuyorsun ne olur bunu yapma. Kemal ekran görüntüsü alırken suç ise bu da suç değil mi?

ayrıca kariyerini mahveden o ya da bu değil kendisi
Muhtemelen bu sektörde en çok para kazanan 3 oyuncudan biriyken sadece egoları yüzünden tamamen durduk yere, hiçbir etki olmadan kariyerini yakmaya mı karar verdi? Böyle düşünüyorsan sen bilirsin, ne diyeyim.

Tekrar söylüyorum kim suçlu kim suçsuz kısmında değilim Kemal’in de inanılmaz hataları var. Özrünü kabul ettiğini söylediği insanları günlerdir linç edilmesine sessiz mesela. Herkesin çok acayip, saçmalık derecesinde hataları var.

Neden hala suçsuz gördüğümüz tarafın hatalarını görmek istemiyoruz bunu anlamıyorum.

Evet kabul ediyor anlamına geliyor bir takım arkadaşı ve ev arkadaşının karakterini biliyor ve o takıma 2. defa gidiyorsan bunları göz alıyorsun demektir. Neyse senle tartışma yapmıcam savunma falan yapmıyorum adam hata yapmış zaten özür dilemiş ortada bir zorbalık yok zaten bu küfürleri hakaret için kullanmıyor diyorum sen boş yapmaya devam ediyorsun ön yargılı olan sensin bence neyse tartışıcak bir şey yok :smiley:

Git ve twitch chatine #banzeitnot yaz ve pis yobaz ortadoğu kafalı pis insan sizden nefret ediyorum yaşasın #LGBT yazıp kendini rahatlat burada tartışmaya girmeyeceğim adam suçlu ancak küfürü hakaret olarak değil abartı olarak kullanıyor diyorum. Sen de aynı savunmaları yap diye boş boş konuşuyon ne anlatıyorsun anlamıyorum bile ben niye lol kitlesiyle kavga ediyorum ki 21 yaşına gelmişim 14 yaşındaki çocuklara bir şey anlatmaya çalışıyorum anasınıfı öğrencileri arasında oturan lise öğrencisi gibi hissediyorum kendimi xd

image

Peki kardeşim kusura bakma boş boş konuştuğum ve 14 yaşıma göre uzun mesajlar yazdığım için :slight_smile: Hayatta başarılar.

Ben de diyordum bu rickli arkadaş nerelere kayboldu, engellemişim. Açtım mesajlarını yoksayılan içerik yazıyor. Sanırım birileri şikayette bulundu ve kaldırıldı mesajı. Senin mesajları okuyunca anladım biraz neler dediğini neyse ki engellemişim.

Olmamış ama özenli bir çalışma takdir ettim. Özellikle ilk madde çok iyi. Öyle bir yazmışsın ki gayet naif bir ortam var da gay mi değil mi tartışma dönüyor. Mevzuyu hemen top dememek lazıma getirmişsin ama epey hakaret içeren bir konuşma döndüğünü biliyorsun. 2. Maddede boş yapıp Dumble’ı karalamış 3’te de Zeiti yeterince övüp herkes böyle değil mi ya demeye getirmişsin. Giriş gelişme sonuç tamam edebiyat hep 100 herhalde.

4’e gelelim sen de Zeit gibi kendini koruma refleksiyle TCKya atıf yapmışsın ama beni gram ilgilendirmiyor. Hukukçu muyuz biz? Mevzu etik mi değil mi? Değil nokta. Hadi evde neler yaşandığını bilmiyoruz ama en basitinden Berkay’ın adama koçun yanında piç dediğini biliyoruz. Koçun yanında bunu diyebilen birisinin Dumble’ın dediği herhangi bir şeyi yapmadığına ihtimal veriyor musun? Hiç birini beğenmediysen Berkay ağır yalancı diye bir konuşma var bakmadın herhalde.

1 Beğeni

Dumble diyor ki 'tekrardan rekabet için sup’a geri döndüm’diyor ama kendisinin sup’a zeitnot’un aldığını söyleyemiyor.zeitnot ön yargılı olsa homofobik olsa dumble supermassive’nin kapısının önünden geçemez.daha önce royalde kovulmasının sebebi dumblenin adc gibi oyun içinde bencil olması ve tartışması.zeitnot bunu çekemedi,royalde de closer bu yüzden değişmesini istedi dumble’nin.closer biz top etrafinda oynamak istiyoruz dumble bota çağırıyor diyordu.

Ya en basitinden zeitnot homofobik olsa adam dumble ı takımdan içeri sokturmazdı. Ben giderim der yine de dumble’ı aldırmazdı. Ben kavganın neden olduğunu defalarca söyledim kavganın sebebi büyük ihtimalle dumble’ın gelip mekanın sahibiymiş gibi davranması.

Adamın arkasından konuşuyor milleti dolduruyor koçun yanında piç diyor daha hala Dumble suçlu xD

Küfür bagimliligi ve beyin erimesi ,

Buna inaniyor isen eyvallah neyse konu simdi tabuya döndüğü ve ucu çok boktan yerlere varabileceği için muhtemelen herkes 3 maymunda .

Sen alkol veya uyuşturucu bağımlısı birisinin yıllarca HWA, AWH, DP ve SUP gibi takımlarda bulunabileceğini düşünüyor musun ayrıca bu takımlarda başarı yaşayabileceğini düşünebiliyor musun ? Azcık mantıklı düşünün alkol ya da uyuşturucu bağımlısı herif bir takımda oynayabilir mi onu o takımda tutarlar mı ?

1 Beğeni