Clozer vs Faker

Biraz iddialı bir başlık oldu. Ama bence T1 için Faker harici bı orta koridor olucaksa ve genç yetenek olmasını istiyorlarsa bu eleman gayet düzgün oynuyor. Umarım ilerde daha iyi oyunlarını görürüz. Faker konusuna gelirsem adam hala Ligi’nde en iyi orta koridorlardan bu adam daha ne yapsın hala oyundan düşmedi. Ama artık bırakmasının ve gençlere yol vermesinjn vakti geldi bence.

Bence bir oyuncunun iyi oynayıp oynamadığını 1 maça bakarak anlayamayız bu yüzden Clozer için yorumum yok. Faker için yaptığın yorum bence çok çelişkili. “adam hala Ligi’nde en iyi orta koridorlardan” - “bırakmasının ve gençlere yol vermesinjn vakti geldi” bu iki cümle birbiriyle çelişiyor. Adam en iyilerinden ise niye bıraksın? Bırakacaksa niye en iyilerden? Ayrıca Kore ligi TCL gibi bir lig değil ki? Gençlerin önü zaten açık. Açılması için Faker ya da iyi bir oyuncunun oyunu bırakmasına gerek yok?

Aslında şöyle demek istemiştim evet hala en iyilerinden fakat artık yeni yüzler, yeni kanlar, farklı stilde farklı oyuncular görmek istiyorum Faker bir efsane gibi yaşamalı artık diye düşünüyorum.

En basiti League Of Legends’in Ronaldo’su gibi şuan. Gittiği her yerde iş yapar evet fakat adını tarihe altın harflerle yazdırıp bir kenarda genç yeteneklere tavsiyeler, tecrübesini onlara katması gerektiğini düşünüyorum.

Hihi sen yeni yüzler görmek istediğin için adam o kadar paradan, mesleğinden vazgecsin :slight_smile:

Aslında arkadaşın demek istediği şey şu @MD.WHITE, Faker bir efsane ve efsanelerin sonu olur ve efsane olarak hatırlanır. Faker şu an League of Legends’in Ronaldo’su, Pele’si, Maradona’sı… oyunu bıraksın ki bu şekilde efsane olarak hatırlansın. Bunu çıkardım ben yazdıklarından :slight_smile: katılıyor muyum tabi ki katılmıyorum :smiley: Bırakmasın abi devam :slight_smile:
Uzi’yi anıyorum :slight_smile:

Faker’ı hiç sevmem, son 3 yılda tam bir BALON olduğunu düşünüyorum, ve öyle de. Fakat sadece 2 maç oynamış(her ne kadar iyi oynamış olsa da) bir çaylak ile, LoL tarihinin en efsanevi oyuncusunu kıyaslamanın çok saçma olduğunu düşünüyorum. Clozer henüz 17 yaşına yeni girdi ve DRX,DWG,GEN’e göre daha güçsüz takımlara karşı oynadı, zamanla Clozer’ın nasıl bir oyuncu olduğunu göreceğiz, herkes gibi benim de beklentilerim yüksek, ve Faker konusuna gelirsek evet artık yürüyen tecrübeden başka hiç bir şey değil, 0 ekstra, bahar mevsimi boyunca playofflarda baron çalışından başka hiç bir şey yapmadı, artık koltuğunu emanet etmesinin vakti geldi.

1 Beğeni