Candy: Finalin 1. maçından sonra orta koridor seçimlerine odaklandık.

Güneydoğu Asya ligi PCS şampiyonu Talon Esports’un orta koridoru Candy ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Yiğit Ergil
Çeviri: Tayyip Abacı
Editör: Asu Taştan

1- Geçtiğimiz mevsim 2. kez Worlds’e gitmeye çok yakındın. HKA’ya karşı kaybettikten sonra neler hissettin?

Candy: Worlds’e gidebilmemize sadece bir adım kalmışken elenmek çok kötü hissettirdi. HKA’yı Worlds gruplarında izlediğimde bir kez daha kötü hissettim.

2- Kariyerinin ilk şampiyonluğuna ulaştın, bu nasıl hissettiriyor?

Candy: Çok iyi hissettirdi, antrenman yapmanın zorluklarını bile hatırlamıyorum.

3- LMS ve LST liglerinin birleşmesi bölgeyi nasıl etkiledi?

Candy: Hazırlıklar normalden biraz daha uzun sürdü çünkü daha önce hiç görmediğim bir sürü oyuncu vardı.

4- Alt koridor hariç hiç birbiriniz ile oynamayan oyunculardınız. Başlarda hiç uyum sorunu yaşadınız mı?

Candy: Üst koridor dive’larımız hiçbir zaman olması gerektiği gibi olmadı ve ormancımız Koreli olmasına rağmen yeterince iletişim kuramadık. Bu yüzden koç ekibimiz tarafından defalarca uyarıldık.

5- PCS’te mevsim online olarak başladı, daha sonra sahnede oynayarak mevsimi tamamladınız. Offline veya online oynamanın takımlar için farkları neler?

Candy: Sahne ve bizim antrenman odamız arasında öyle büyük farklar yoktu, bu yüzden beni fazla etkilemedi.

6- Yarı finallerde Machi Esports’a karşı 3-2 yenildikten sonra ne hissettiniz?

Candy: Çok önemli bir maçı 3-2 kaybetmek beni zayıf noktalarımı düşünmeye itti ve ayrıca takım arkadaşlarım için de çok üzgün hissettim.

7- Play-offlarda ahq ile 2 kez karşılaştınız ve 2 seri de birbirine çok yakın geçti. ahq maçlarına nasıl hazırlandınız?

Candy: Benim görüşümce rakip orta koridor çok geniş bir şampiyon havuzuna sahip değildi ve biz de alt koridor seçimlerine odaklandık çünkü ahq’nun en güçlü olduğu koridor orasıydı.

8- Finallerde tekrar Machi Esports ile karşılaşacağınız belli olduğunda, hem mental hem de taktiksel olarak nasıl hazırlandınız?

Candy: İntikam almayı gerçekten çok istedim. Finalin ilk maçından sonra orta koridor seçimlerine odaklandık, böylece M1ssion’ın çok fazla opsiyonu kalmayacaktı.

9- MSI’ın olmaması sizi nasıl etkileyecek?

Candy: Kazanmadan önce çok da umrumda değildi ama şampiyon olduktan sonra bu sene MSI’ın olmayacak olması gerçekten çok kötü hissettirdi.

10- Worlds 2018’de G-Rex formasıyla 1-0 geriden gelip 3-1 kazandığınız SuperMassive serisinden sonra neler hissettin?

Candy: Grup aşamasında güçlü takımlara karşı oynayabilmek epey iyi hissettirdi.

11- Bir gün tekrar Kore’de oynama hayalin var mı?

Candy: Bugünlerde bunun hakkında pek düşünmesem de geçmişte düşündüğüm zamanlar oldu.

12- Orta koridor olarak ilham aldığın bir oyuncu var mı?

Candy: FPX’ten Doinb. Koreli olmasına rağmen takımını akıcı Çince’siyle taşıyor.

13- Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Candy: Gerçekten tüm taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum, umuyorum ki bizi desteklemeye devam edersiniz.