Broken Blade

Na ligine gittiğinden beri gelişmediği gibi geriledi.
Minyon kontrolü düşük,kolay gank yiyen,takım savaşlarında pozisyon hataları yapan,nerde girip nerede çıkması gerektiğini bilmeyen bir oyuncu.keşke lec’de orta sıra takımına gitseydi tabi teklif var mıydı emin değilim as takım için. tsm kendisine hiç birşey katmadı.mekanik açıdan potansiyelli bir oyuncuydu hala öyle.hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.1 sene daha kontratı var üzüldüm kendisi adına.yaşıda genç değil eskisi gibi.büyük hatalar yapıyor.tcl’deykende takım savaşlarında kötü pozisyon alan bir oyuncuydu o yönünü hiç geliştirmedi.keşle tsm’den ayrılıp schalke’ye felan gitse abbedagge yakın arkadaşı ve ayrıca evinde oynamış olacak bu ona iyi gelirdi.

2 Beğeni

Milyon dolarlar kazanmak yerine niye karın tokluğuna çalışsın ? :grin: :grin: :grin:

Kardeş sen demin bir başlıkta da fena saçmalamışsın broken milyon dolarlar kazanıyor euda ortalama 75 bin euro kazanıyorlar demişsin,euda ki oyuncuların karın tokluğuna felan çalıştığını söylüyorsun eu trden az kazanıyor diyeceksin yakında böyle birşey yok.bilmediğin şeyler hakkında sallama.

1 Beğeni

75.000 x 9,30 = 697.500 tl , TR’de en fazla kazanan 500k TL . Matematik bilmeyen neden konuşuyor anlamadım… “hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.” Senin cümlen adına karın tokluğu yazdım ben . Ne yazdığının farkında değil misin ? Ne yazdıklarına tekrar bir göz at ondan sonra konuş …

1 Beğeni

hala hiç bir halt bilmeden saçma sapan konuşuyorsun sana laf anlatılmaz değmezsin gerek yok.bomboş birisin.

1 Beğeni

Karın tokluğu lafı saçmalık olmuş. Na’nın astronomik rakamlar vermesi Eu’nun karın tokluğuna çalıştırdığı anlamına gelmez. Senelik 75 bin euro demek aylık 6 bin euro eder. Sen eu’da hiçbir oyuncuyu bu paraya oynatamazsın, hatta akademide bile aylık 5-6k aynca oynatırsın sen neyden bahsediyorsun? Koskoca eu diyoruz koskoca tüm avrupanın en yüksek ligi. Onlar da dehşet kazanıyor ama Na daha fazla medyatik ve daha fazla yatırımcılı bir lig olduğu için astronomik rakamlar dönüyor.

2 Beğeni

“hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.”“hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.”“hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.”“hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.”“hatta na ligine gitmeyinip tcl’de kalsaydı gelişirdi.” hala daha okuduğunu anlamayanlar var . :grin: :grin: :grin: TR’de kalsaydı diyor , ben onun için söyledim.

Asıl sen ne dediğini bilmiyorsun. Yukarıda kendin 75.000 euro hesabı yapmışsın, kur farkını koyup 700.000 tl çevirmişsin. Ben sana eu’da hiçbir oyuncunun yıllık 75.000 euro kazanmayacağını söyledim sadece. Tr ligiyle alakalı bir şey demedim. Senin söylediğin ücretlere göre bir eu oyuncusu yıllık 50 asgari ücrete çalışırken(avrupa ortalaması 1500 euro aldım), bir tcl oyuncusu yıllık 200 asgari ücret alıyor. İşte senin hesabının saçmalığı bu. Öyle kur çevirmekle kıyas olmaz, her ülkeyi kendi asgari ücretine, alım gücüne göre değerlendireceksin.

2 Beğeni

Adam caps, rekkless, bwipo, jankos, perkz gibi oyuncuların yıllık 75.000 euro kazandığını sanıyor.

2 Beğeni

hiç birşey bilmiyor hala konuşuyor :grin::grinning::joy:

Ben ne diyorum , bunlar ne diyor ya . Neyse Aziz Nesin yine haklı çıktı.

bön nö döyöröm bönlör nö döyör yööö

1 Beğeni

Lec oyuncusu olup Na takımına transfer olan Alphari yıllık 1m milyon euro civarı kazanacakmış, şu lec’de yıllık 75k kazanıyorlar diyen arkadaş okudu mu acaba bu haberi?

1 Beğeni

Benim dediğimi doğruluyorsun farkında değilsin heralde… Ayrıca yukarıda mesajını görmemişim. Ben kur farkını yurtdışında oynayan Türk oyuncular için çevirdim. Avrupalılar veya Amerikalılar için değil. O yüzden kuru çevirerek maaş kıyası yapılıyor. O yüzden daha anlamadan , bilmeden saçma sapan falan diye yazılar yazma.

Kardeşim keşke biraz da sen anlamaya çalışsan. Ben TCL konuşmuyorum farkında mısın alooo? Yukarıda 75.000 euro muhabbeti olmuş, diğer arkadaşın iddia ettiğine göre sen Lec’te ortalama 75k kazanıyorlar falan yazmışsın ben de sabahtan beri bunu çürütmeye çalışıyorum sen gelip avel gibi sürekli anlamıyorsunuz diyorsun. Sen anlıyor musun acaba?

Bakın gördüğünüz gibi LCS ve NA mayışları arasında en basitinden 2 kat fark olduğunu doğruluyor. Armut covid-19 sebebiyle NA şuan imkansız dedi açıklamasında , aksi halde oda NA yolcusu olurdu pek muhtemel. Benim dediğim mayış açıklaması 2 yıl öncesi yani franchise öncesine ait olabilir. O yüzden yanlış olma ihtimali var ama şuan bile aradaki farkın en az 2 kat olduğunu doğrulayan yazılar işte.

Görüldüğü gibi Alphari’de çok para teklif edilince gitti.

Na ile eu arasında iki kat maaş farkı var diye birşey yazmıyor orda.bu olayı 500 defa anlattık yok beyin almıyor.na de ki yıldızların çok para kazandığını yıldız olmayan oyuncuların onlara göre çok düşük kazandığını,na’de takım içi maaş dengesizliğinin uçuk olduğunu ve maaş ortalamasını yıldız oyuncuların arttırdığınıdefalarca anlattık anlayabilene. o takımda alphariyi 1,2 milyon alıyorsa tactical 200 bin dolar kazanıyor.lec’de böyle uçurumun olduğu bir takım bulamazsın.

Milletin ne kazandığıyla niye bu kadar tartıştınız :smiley: Ne kazanıyorsa kazansın bize ne :smiley:

Baktığın zaman LEC en çok kazanan oyuncusu 700k euro , LCS en çok kazanan oyuncusuysa 1.4m $ olduğu yazıyor aslında ama senin gözün görmek istemiyor veya beynin almak istemiyorsa bilemeyeceğim.

Messi la liganın en çok kazananı senelik 43 milyon euro maaş alıyor,pogba premierligin en çok kazananı 17 milyon euro kazanıyor. La liga da ki oyuncular Premierligden 2,5x kat fazla kazanıyor.çünkü ben 10 yaşında çocuk zekasına sahibim…

2 Beğeni