Armut

2021’de hangi takımda olur?

Yurt dışına çıkamaz.boss 1 v1 de kesti üstüne seride daha iyi oynadı,oromeye keza bait atarken kesildi.bunlar önemli şeyler.

Bismillah be kardeşim bu ne acele :slight_smile:

Şimdiden bir şey söylemek falcılık olur ama potansiyel olarak hangi takımlar olabilir dersen maddi olarak daha iyi teklifler olacağı çin LCS ihtimalinin daha fazla olacağını düşünüyorum. Orada da Closer’ı alan GG gibi yeniden yapılanacak takımları düşünürsek Dignitas, CLG ve Immortals Armut’u tercih edebilecek takımlar.

Dignitas’ta toplaner V1per bayağı kötü sezon geçirdi. Takımın 1 import kontenjanı da açık.

CLG’de toplaner Ruin :slight_smile: Gönderirler mi bilmiyorum ama takım olarak çok kötü sezon geçirdiler. Ruin’in sözleşmesi bitiyor ve import olduğu için o konuda da sorun kalmıyor.

Immortals’da yeniden yapılanma kesin çünkü şu an takımda sadece 7 sözleşmeli oyuncu görünüyor. Tamamı yerli statüsünde olduğu için import sorunları yok.

Diğer takımlar için ciddi kadro değişiklikleri olmadığı sürece Armut opsiyon olmaz. Bu kadar yazdım ama dediğim gibi şu an falcılıktan öte bir şey yapmıyoruz. İnşallah LCS’te derli toplu bir takıma gider onun için hayırlısı olur.

Ekstra bir şeyler yapmam gerek 1 v 1’ydi bence o. Normalde günateşi pelerini hatası yapacak adam değil Armut.

Haklısın ama sadece bu seriyi baz alıp Mad Lions serisi ve önceki maçları görmemek de doğru olmaz. Tamamını düşünürsek Armut çok iyi bir turnuva geçirdi.

armut seneye yurt dışına gider üyük ihitimalle en kötü lcs alt tier bir takıma

CLG, DIG, IMT diyosun. 3’üde olur ya gitsin de :smiley:

1v1 de skor vermesi ölçü değil. Ne kadar kaynakla ne kadar iş yapıyor, mekanikleri iyi mi bunlar önemli. Ne olursa olsun LEC 4.sü karşıdaki rakip. Gank yediği lanede 2v1 atacaktı nerdeyse. LEC sunucuları geveleyip duruyorlar. Bari biz kendi oyuncumuza sahip çıkalım.

1v1 de skor vermesi ölçüdür.çünkü 1v1 de skoru cis toplanesine o skoru veriyorsa üst liglerde daha çok hata yapacağının habercisidir.

Dediğin geçerli olsa Tüm LPL top lanerları LCK e transfer olurdu. 1v1 birçok konudan etkilenir. O maçta geçerli orman eşleşmesi, üst koridor eşleşmesi, meta vs. Ancak benim bahsettiğim konu daha genel ve toplamda daha çok önem arz ediyor diye düşünüyorum.

Bu arada armut gerçekten hem lcs, hem lec’de oynayabilecek kadar iyi bir oyuncu.

Hem tankları hemde taşıyıcıları çok sağlam oynuyor çocuk, +özelliği olarakta yoktan yere gelip flank atıp tfleri taşıyabiliyor.

1v1de ölmek bir oyuncunun seviyesini ölçmez, özellikle armut gibi çok yönlü hem güçlü hemde zayıf tarafı üst seviyede oynayabilen bir top laner için.

Umarım sizin dediğiniz gibi olur.boss’a karşı koridorda da çok iyi değildi.Ben şahsen lcs’e değil lec’e gitmesi taraftarıyım.çünkü önce broken gitti kendini kanıtladı lcs’de sonra closer’a bir kapı açtı.eğer brokenden önce lec’e türk oyuncu gönderebilseydik broken lec’e alınırdı bence.bu yüzden armut’un lec’e gidip orda kendini kanıtlayıp arkadan gelen serin,ragner,blue,kaori gibi oyunculara kapı açmasını istiyorum.

LCS gider mayış farkından dolayı , paraları cukkalar. Fakir gibi LEC’de oynucak hali yok…

1 Beğeni

aslında yıldız oyuncu değilsen lec ile lcs arasında fark yok.yani orome ile broken blade aşağı yukarı aynı kazanıyor.fark bjergsen,impact,huni,bang gibi ünlü oyuncularda ortaya çıkıyor.yani armut lec’e gitsede aynı parayı alır.

Çok acayip bir piyango oldu Golden Guardians için. Okyanusyanın belki de en iyi oyuncusunu yerli statüsünde oynatabilecekler. Üst ya da orta koridora import alabilirler.

LCS ortalamasına göre düşük bir bütçeyle takım kuruyorlar. Eğer bütçeyi yükseltme niyetleri varsa import hakkını orta koridora kullanıp ilk 3’e oynayan bir takım kurabilirler. Ancak gene kısıtlı bütçe ile devam edeceklerse Armut’un Golden Guardians’a gitme ihtimali dün %1 ise bugün %40 falan olmuştur.

Broken lcs’e gitti.gelişmediği gibi bence geriledi.closerda lcs’e ilk gittiğinde bence daha iyiydi şuan performansı düştü.kısaca na’in boktan soloq su bence oyuncuların yeteneklerini felan köreltiyor.armutun lcs’e gitmesini neden bu kadar istiyorsunuz anlamıyorum.bence hali hazırda broken bile tsm’den kaçıp avrupaya geri dönmeli.

LCS’e giden oyuncuların köreldiği konusunda haklısın. Bence bireysel seviyeden çok makro anlamda köreliyorlar. Zaten şu ana kadar oynanan Worlds maçlarında da LCS’in hali belli

Ancak:

Bu dediğin mümkün değil. En basitinden TSM 11 yıldır e-spor sektöründe, Mad Lions 3 yıldır. Eklediğim gamepedia linklerinden TSM’in sponsorları ile Mad Lions sponsorlarını (sadece 1 tane) karşılaştırabilirsin. Arada ciddi bütçe ve buna bağlı olarak oyuncu ücreti farkı var. Sadece BB değil Huni, Ssumday, CoreJJ, Bang gibi koreliler de bu fark yüzünden LEC’e değil LCS’e gidiyor.

Kısacası, olay tamamen duygusal :slight_smile:

TSM tek bir branşda yok sponsorlukları seni aldatmasın.tsm bir çok şeye para sayıyor ve sponsorlar lol takımı için değil organizasyona sponsor oluyor.tsm mad’den çok daha büyük bir organizasyon lakin broken kendini kanıtlamamış bir oyuncu olarak gitti ve 3 senelik kontrat yapıldı.yani bütçe kıyaslaması yapılması saçma çünkü bunu zaten belirttim oyuncular arasında na’de uçurum var.o takımda ki bjergsen ve dl’nin toplamı mad ve rogue’nin toplamından daha fazladır.ama broken,spica gibi oyuncular bölgede yeni.tıpkı türkiye liginde eski oyuncuların yüksek maaşlar aldığı,yeni oyuncuların nerdeyse asgari ücretle çalışması gibi.yani bb oraya para için gitmedi bunu kendide açıkladı tek ciddi teklif tsm’den geldi.naru brokenin 200 bin euro civarında kazandığını söylemişti yayınında bir ara. Lcs’de ortalama maaş bütçeleri 450 bin civarında.lec’de de oyuncular zaten ortalama 250 bin civarı kazanıyor oyuncular ama lcs gibi uçurum yok.bu bilgileri göz önüne aldığında orome ile brokenin aşşağı yukarı aynı kazandığını öngörebilirsin.

LCS ortalamasını duymuştum ama BB’nin aldığı ücreti bilmiyordum, Söylediklerin mantıklı yalnız şu var: Köreldi, üstüne koyamadı ya da gerçek potansiyelini bulamadı diye düşündüğümüz BB bu haliyle bile 2021’de kontratı bittiğinde LCS ortalamasının üstünde bir kontratı TSM ya da başka bir takımdan bence mutlaka bulur. Zaten TSM’in tek avantajı varsa o kontratı getirebilecek bir marka olması.

Bu yüzden durum gene maddiyata takılı kalıyor. LEC ortalamasını bilmiyorum ama 2 takım dışında LCS’e yaklaşabileceğini sanmıyorum.

BB 500 BİN DOLAR alıyor , orome en fazla 100 bin euro . Nereye fark yok yapılan araştırmaya göre LEC ile LCS arasında 4 kat mayış farkı var. LEC ortalama mayış 75k$ , LCS ortalama mayış 400k$ bu arada yanlışın var. Söylediklerinin aksine arada uçurum var.