Akademide As Oynatmak

Akademi liginde as takım oynatmak saçma değil mi? Ben kişisel olarak ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum. Iw ve 5Ronin oynatmış mesela bugün. Birinde 25 yaşındaki Mayhem genç yetenek diye mi oynuyor diğerinde 2 splittir ligde yer almış SS smurfleyip keyif alsın diye mi? Yada bu IW de kadın oyuncular neden oynamıyor o da ayrı konu.

2 Beğeni

Kesinlikle haklısın. Anlam veremediğim durumlardan biri. Sorun sanırım yetenekli oyuncular bulamamakta ama piyasada iyi yetenekli oyuncular var yani. Özellikle IW’nun kadın oyuncularını oynatmaması ayrı bir üzücü.

3 Beğeni

Hadi 5R yi anladım da IW nin yaptığı gerçekten komik bu kadar mı korkak bi rakım olabilir ya Belki ekonomik durumundan falan da olabilir ama 3 split üst üste akademide as kadroyla oynamak nedir ya bu kadar dandik bi e spor takımı olamaz cidden TÜRKİYEDE E SPOR BU YÜZDEN GELİŞEMİYOR

(Yine de bişi farketmez geçen sezon olduğu gibi yine fenerin akademi kadrosu teklicek hepsini)

4 Beğeni

Üzülüyorum harcanan paralara cidden. SS iyi oyuncu sanıyorlar iki tarafta da oynatıyorlar tamamen yanlış yatırım. Git onun yerine master gm oyuncu bul Türk competitive tecrübesi edinsin iki koç sesi duysun.

2 Beğeni

SS demişken onu da iyice abarttılar iyi ki bi Fener maçında 2 hareket yaptı adamı en iyi toplanerlardan biri ilan ettiler onun dışında maç dışındaki saçma sapan konuşmaları ilk iki splitinde böyle oynayan bi SS nin 3.spliti daha tehlikeli falan boş boş konuşan biri hiç sevmiyorum kendisini bu yüzden

2 Beğeni

Lynx SS hakkında Coninin yayında mükemmel yorumlar yaptı Keşke klip alsaydım atardım Oyunu bilen adam farklı oluyor İyi oyunu yok adamın sadece iyi anları var onlarla abarttılar mantığı ile

2 Beğeni

Türkiye’deki top lanerların tamamı anlamsız bir özgüven sahibi, bu nedenden dolayı SS fazlaca övülebiliyor. Biraz lane imajı meselesi. Şimdiye kadar ki tüm toplanerlarda vardı bu. Akademideki muhabbete ben de katılıyorum, acilen değiştirilmesi gereken meselelerden biri olmalı. Hem as kadroda, hem akademi kadrosunda sürekli aynı adamlar. Ne olacak yani kazanınca, 10 yıl iwcats kazansın bir şey değişecek mi? Ha madem biz akademi takımıyız diyorsunuz, satın slotunuzu bi yere olsun gitsin. Sözleşmeyle akademiyi size bıraksınlar. As kadroyu başka bir oluşum kursun. O kadar kadın oyuncu aldınız, nerde bunlar? Gamehouse içinde soloq atmak için mi sözleşme imzaladınız?

2 Beğeni

Ne saçmalıyon sen ya piyasada iyi yetenekli oyuncu var.

Hem iyi oyuncular var hemde olmasada sen bulup şans vermezsen yetenekde kaybolur yani as takim yerine yeni genç birilerini bulup oynatmak daha mantıklı.

çaylak sezonunda bütün oyuncular oynayabiliyor akademide ve 2 tane tecrübeli oyuncu, gençlere yol göstermek için oynayabiliyor. bütün takımlar bunu yapabildiği için herkes eşit. diğer türlü makro oyunu yönlendirecek adam eksiği olur ve bodoslama oynarlar. bu yüzden gelişemezler.

1 Beğeni

Okumayı biliyor musun acaba ? Orada ne yazdığımı okumamışsın bile. BAK SANA TEKRAR YAZAYIM. Sorun sanırım yetenekli oyuncular bulamamakta AMA PİYASADA İYİ VE YETENEKLİ OYUNCULAR VAR YANİ.

RİCA EDİYORUM BİR YORUM YAPARKEN İYİCE OKUYUN VE BEYNİNİZİ KULLANIN AZICIK YA.

Katılıyorum.

Adam feneri mahvetti.

(Bu mesaj gelen şikayet üzerine moderatörlerimiz tarafından düzenlendi.)

1 Beğeni

Akademi oyuncuları için inanın iyi oluyor TCL tecrübesi kazanıp iyi takımlara karşı oynamak, tek sorun akademi takımı oyuncularının oynayamıyor olması akademi oyuncuları da bunu sözleşmesinde belirtebiliyor

Ligde funnel yapmak gibi. Hem akademi takımına harcayacakları bütçeyi as takıma harcıyorlar hem de takım tecrübeli oyunculardan oluştuğu için güçlü oluyor.

Akademi oyuncusu olabilmenin kuralları çok esnek, kural değişmeli. Umut ve Mayhem gibi pro arenaya ara vermiş oyuncuların da 2 sene çaylak sayılmaması gerekiyor. Bu süre düşürülmeli. Gerçekten çaylak olan StarScreen ve Ferret gibi oyunculara gelecek olursak ikisi de halen çaylak ve akademide oynamaya hakkı var. Oyuncunun veteranlar kadar iyi oynaması o oyuncuyu çaylaklıktan çıkarmaz.

Yaş kısıtlaması da uluslararası turnuvalar için var sanırım. Eğer öyleyse, bir takım 16 yaşındaki ormancısını, o oyuncuyu +17 yaş ormancıyla yedeklemek şartıyla ligte oynatabilmeli bence.

Doğukan sizin kadro kaliteniz akademi takımlarının bir level üstünde olduğu için rekabet edebiliyorsunuz. Fakat akademi liginde bu rekabet dengesini kuramayacak takımlar da var. Karşısında s7’den beri ligde oynayan adamlar olunca elbette ki tecrübe kazanamıyor. Mesela olası bi geri düşmede refleks gösterip rotasyon planlayamıyor, heyecanlanıyor, daha da kontrolsüzleşiyor. Çaylak karşısında - çaylak oynadığı taktirde daha iyi olacaktır. En azından kolaylıkla yetenek gözlemlemesi yapılabilir.

1 Beğeni

Abi biz de çaylağız zaten takımda 2 tane hiç tecrübesi olmayan adam var supa girmeden önce katıldığım en büyük turnuva trde online rp turnuvasıydı iyi bir koç ve 5 çaylak ile de TCL main takımlarına karşı akademide rahatlıkla oynarsın

Görüyorum da akademi diye birşey kalmamış zaten Beşiktaş Auroura bu gibi ligde 2 sınıf tüm takımlar akademi kadrosu yerine as takımın oyuncuları ile oynuyorlar lig bu gidişle yükselmeyi bırakıp tekrar düşüşe gecicek gibi

İki lig olmasının anlamı kalmıyor ki. Akademinin ruhuna da aykırı. 5Ronin, Iw, Aur, BJK hepsi tam kadro akademide de oynuyor. Ne anlamı kaldı TCL ve Akademi Ligi’nin farklı rekabet alanları olmasının? Şöyle düşünelim geri kalan takımlar da 5 kişi bulup “Biz de akademide aynı kadro ile oynuyoruz” derse ne olacak o zaman? İki tane aynı lig mi oluşacak?